Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Z čeho potrubí na ohřev bazénu z akumulační nádrže?

Autor: Marek Stránský
Datum: 28.02.2016 18:12
uživatel: 110846

Mám představu, že budu mít lehce předimenzovaný solární termický systém na střeše domu, z něhož bych přebytky tepla v letních dnech posílal do bazénu cca 8 metrů od domu. V akumulační nádrži v domě budu mít nevyužitý jeden spirálový výměník, tak bych ho využil právě k tomu ohřevu bazénu. Z jakého materiálu by mělo být potrubí (nebo hadice) z domu k bazénu?

Teplota v akumulační nádrži může v horkých dnech šplhat klidně k 100°C, resp. tak vysoko, kam ji nechám vylézt, než bych sepnul čerpadlo tohoto okruhu.

Z toho, co jsem zatím vyčetl, by to mělo být potrubí z PB (polybutenu) nebo z EPDM/SBR pryže.
Nebo by bylo lepší něco jiného?

Představa je, že bych toto potrubí ve větvi tam i zpět protáhnul základovou deskou a cestou k bazénu ho schoval do KG trubek, které bych okolo vypěnil jako izolaci.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
František Rezek28.02.2016 20:07
Lukáš Havlíček28.02.2016 18:47

Datum: 28.02.2016 20:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Já použil vodovodní černé PE potrubí a šroubovací Gabo spojky.Průměr 32mm stojí to pár Kč a dá se ohýbat.Je to s malým tlakem,takže stačí přechodky s plastovým závitem.Mám ,ale systém,že se mi ohřeje boiler 200l na cca 50st a pak přes deskový výměník honím přímo bazénovou vodu.Takže žádných 1000L ve sklepě ohřátých na 95st.

Autor: Lukáš Havlíček
Datum: 28.02.2016 18:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110059
reakce na ...
Nádobu musíte začít vychlazovat nejpozději při 95°C, na tuto teplotu jsou ještě dimenzovány běžné armatury a potrubí.
Vlastní potrubí k výměníku bazénu - jakou bude mít dimenzi? Použít můžete ocel, měď, nerez, Alpex, atd.... Vše je použitelné pro teploty 95°C.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama