Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

filtrace

Autor: Alena Punčochářová
Datum: 07.05.2016 09:43
uživatel: 122577

Prosím o radu. Mám pískovou filtraci k bazénu Hayward. Po smrti manžela si nevím rady s připojením. Když jsem vysávala bazén a dala zároveň odtok, tak mně za chvíli tekla špinavá voda zpět do bazénu přes trysku. Když jsem jsem dělala proplach, tak z hadice tekla voda jen velmi málo, jako by tam nebyl žádný tlak. Pak jsem našla starý návod, a zjistila jsem, že musím přeměnít hadice pump a return. Myslela jsem, že už to bude fungovat, ale je to ještě horší, tryskou do bazénu mně neteče voda a do skimeru také ne. Proplach - voda z hadice nevytéká. Už nevím, kde je chyba, nikdo mně z okolí neporadí. Byla to záležitost manžela, ale bohužel. Děkuji za případnou radu.
Alena

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Leoš Valenta15.05.2016 09:44
bob svaton07.05.2016 10:46

Datum: 15.05.2016 09:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120558
reakce na ...
Dobrý den, Zkuste sem hodit fotku toho šesticestného ventilu anebo celé filtrace.
Na šesticestném ventilu bývá napsané na boku Pump, Return a Waste. Do vývodu Pump musí být napojeno čerpadlo. Do výstupu Return je voda vyvedena do trysek bazénu a Waste je špinavá voda. Na šesticestném ventilu může být popisek anglicky. Funkce Backwash je zpětné praní - to použijete na praní filtrační nádoby po dobu asi jedné minuty. Pak je tam pozice Rinse a to je doprání. Tuto pozici použijte tak 10 - 20 sec. A pak zpět na filtraci. Ale mezi každým úkonem ze šesticestného ventilu musíte vypnout čerpadlo.

Autor: bob svaton
Datum: 07.05.2016 10:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
vyfotte ten prepousteci ventil.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama