Plotové sloupky z T profilů

Reklama
Reklama
PK Pepíno Konrád @pepino.konrad před 7 roky22.10.2016 15:36:00
Plotové sloupky z T profilů

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, v čem by mohl být problém, když bych na plot použil místo trubek profily typu T 35x35x4,5mm?
Chtěl bych je použít místo běžně nabízených pozinkovaných a poplastovaných trubek průměru 38mm.
Profily by vyšly cenově stejně jako povrchově upravené trubky.
Délka by byla 2m a z toho by bylo 0,5m zabetonováno v zemi, tedy by to bylo pro poplastované pletivo výšky 1,5m.
Jde mi o to, že si nejsem jistý, jestli jen 1,2mm silné, sic pozinkované a poplastované trubky, vydrží cca 40let a neuhnijí nad betonem, kde u trubek dochází k potkávání teplot a jejich uhnití.
T profil je neuzavřený a tudíž by u něj nemuselo docházet k potkávání teplot nad betonem a mohl by vydržet podstatně déle než trubka.
Ano, musel bych ty profily prvotně natřít a pak třeba po nějaké době opět, ale při krátkodobé době používání pozinkovaných trubek u nás v nich nemám moc důvěru.
Navíc, možná i nenatřený T profil, síly 4,5mm, by na povětrnosti mohl oxidovat (shnít) do totálního rozpadu, odhadem tak 100 i více let.
Nebo se zabývám zbytečnými myšlenkami a mám blbovzdorně věřit tomu, že mi pozinkované a poplastované trubky vydrží 30 let, něž na nich bude vidět, že plastový nátěr začíná vůbec nějak degradovat?
A než z nich sleze plast a zinek a shnijí úplně, tak to bude trvat dalších 20 let a to už mě nebude muset trápit?
Víte někdo, za jak dlouhou dobu vůbec začne z pozinkovaných a poplastovaných trubek slézat ten plast a následně zinek?
Děkuji za jakékoli názory, Pepa.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.