Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výměna lodžiové stěny

Autor: Beata Manová
Datum: 30.05.2017 10:58
uživatel: 125364


Dobrý den,
jsme výborem SVJ nuceni do výměny dřevěných sendvičových lodžiových stěn na vlastní náklady, aby bylo možné započít další etapu revitalizace domu (zateplení pláště + rekonstrukce lodžií). Většina vlastníků již toto provedla dříve, každý podle svého, tedy někdo vyzdil, někdo obložil polystyrenem původní stěnu i se dřevem apod.
Zajímalo by mě, zda toto není problém u stanovování energetického štítku budovy, případně jak může firma, která bude dělat zateplení, garantovat nějaké vlastnosti, když podklad bude na různých místech domu různý.

Dále by mě zajímalo, zda má někdo zkušenost u panelových domů bohunického typu (Brno) B70 s výměnou, kdy se umístilo zpět okno, které zde dříve bylo - pár let staré, plastové. Oslovená firma tvrdí, že to nelze. Nám to ale tuto výměnu značně prodraží, navíc když přidáme fakt, že musíme demontovat i plovoucí podlahu, která je rovněž nová, vychází nám z toho fakt, že do této rekonstrukce investovat nechceme, protože finance (přes 50 000 Kč) nemáme.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Vladimír Buk
Datum: 31.07.2017 10:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Typový dům B70 neznám, chtělo by to zveřejnit foto. Co se týká požadavku výboru SVJ, hradit úpravy lodžiií na vlastní náklad, tak se nejdříve podívejte do Prohlášení vlastníka (PV) , kam jsou lodžie zařazeny... zda do společných částí domu nebo do vlastnictví byt. jednotky. Pokud patří do společných částí, tak je to věc SVJ a nikoliv Vaše. Pokud jsou dle PV lodžie součástí bytu, tak dnes platí podle vlád. nařízení č. 366/2013 Sb., §5, odst. f),že lodžie patří do společných částí domu. Výbor SVJ proto musí provést tuto změnu v PV /postupem dla Vašich stanov nebo podle NOZ) a zaslat na Katastr k zápisu. Proto nikomu nic naplaťte a sdělte výboru tyto argumenty.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama