odvětrávání sklepa a mikroklima v něm.

Autor: David Mikulášek
Datum: 25.06.2017 13:22
uživatel: 125508


Dobrý den, potřebuji poradit s odvětrávání sklepa a udržením stálého mikroklima.
Sklep je pod starým domem,pod kuchyni.
Ve sklepě je bojler a kotel vše na elektřinu.Je tam i studna.Nadsklepni místnost je odizolování 10cm EPS a na ní je vodní podlahovka.
Sklep je 16m2 a přivedl jsem do něj z protilehlých stran potrubí 16cm na jižní straně je vyvedeno 30 cm nad terénem Ave sklepě je kolena svedeno až k zemi-rozdil na výšce je 2,2m.(měl by sloužit jako přívod vzduchu)
Druhá roura-severni strana je umístěna ve sklepě ve výšce 180cm(max.vyska kvůli výšce sklepa)protažená přes zeď do stejné výšky nad terénem jako u první roury.
Na této straně však lze ještě zvýšit výšku průduchu až na 2m nad terénem.

Prosím poraďte zda bude tohle řešení funkční,či zda bude potřeba osadit potrubí ventilátorem a které?
Využívání sklepa převážně úschova zavařenin a potravin.
Sporadicky jako malý kout na občasné kutilské práce.
Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží