Elektrokotel

Autor: Lada Novak
Datum: 30.06.2017 05:09
uživatel: 125542


Mame plynovy kotel dakon 4 roky stary hodně žere plynu.Chtěl bych elektrokotel.Mužete mě poradit jaky a jest-li musí mit třífazovy na 380V.Jest-li k němu musí byt natažen samostatně kabel.Dum není zateplen.Nova okna.Jakou sazbu eletriky.Diky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Laďa Jaskva02.07.2017 13:39
Jiří Kubíček30.06.2017 11:46

Příspěvky
Autor: Laďa Jaskva
Datum: 02.07.2017 13:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Pouhým porovnáním jednotkové ceny ( cena za kWh ) mezi plynem a elektrikou je jasné, že s elektrikou na tom budete ještě hůře. Evidentně se Vám vyplatí výměna starého plynového kotle za kotel nový. Dneska to bude asi již nějaký kondenzační. Pro relevantní posouzení Vaší situace jste neuvedl nic použitelného. Akorát výkřik, že Vám kotel moc žere. Nicméně u plynového kotle 4 roky starého by musela být nějaká nepravděpodobná závada způsobující žravost. Asi máte nenažraný barák a chtělo by to snížit teplené ztráty. Jinak elektrokotel nutně vyžaduje přípojku 3 x 400 samostatným kabelem CYKY 5 x 2,5 . Je sice možné zapojit to na jednu fázi, ale kabel by musel mít průměr lana a pojistka hodnotu aspoň 50 A ( ta by zvládla cca 1 kW ). Nicméně, toto je totální blbost a asi byste podobné zapojení v Česku marně hledal.
S pozdravem Laďa

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 30.06.2017 11:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, co to znamená, že žere hodně plynu, co je to za kotel ? Jakou máte spotřebu TUV a jaké tepelné ztráty domu ? Dům je jak starý a jaká je vytápěná plocha ? Kolik lidí v domě žije ? Mohu vás ubezpečit, že jestli jste nespokojen se spotřebou plynu a výdaji za plyn a domácnost, tak s elektrokotlem na tom budete ještě hůře, i když třeba budete mít nižší sazbu EE (dnes je to sazba D57d). Měl byste hledat jiné řešení, tedy buď zmenšit energetickou náročnost domu nebo pořídit zdroj tepla, který bude znamenat menší výdaje, což určitě není elektrokotel.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czModerní dům s tradičními prvky a velkou garážíČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru města