Klimatizace v RD jen do patra a nebo i přízemí

Autor: Martin Švojgr
Datum: 09.07.2017 09:52
uživatel: 114871


Zdravím,

rád bych poprosil o radu/zkušenosti s umístěním klimatizačních jednotek do RD.
Prakticky stojím před rozhodnutím, zda pořídit multisplit (3+1) do tří místností v patře (dva dětské pokoje a ložnice) a nebo poříádit ještě větší venkovní jednotku a rozšířit klimatizaci i o jednu vnitřní jednotku v přízemí (4+1).
Aktuálně to mám tak, že přízemí se nám přes noc daří celkem úspěšně vyvětrat a přes den je tam celkem příjemně i přes vedra, dokud nenecháme déle otevřené francouzské okno na zahradu. V patře je to horší, i když máme poměrně slušně zatepleno (40-50cm) tak na půdě je i v noci takové vedro, že přes izolaci sálá tak, že se nám nedaří rozumně větrat okny když venku nefouká a teplota v noci neleze moc pod 20 stupňů.
Tedy k dotazu. Dá se předpokládat, že klimatizační jednotky v patře vychladí i spodek? Tedy že chladnější vzduch z patra půjde dolů a teplejší ze spoda nahoru, kde ho ochladím? Nebo to takto nefunguje a bez jednotky v přízemí se neobejdu?

Ptám se i pro to, že umístění jednotky v přízemí je u mne trošku komplikovanější na vedení rozvodů + jednotku bych neměl přímo v obýváku, protože se mi prostě designově žádná z variant nelíbí ;-)

Díky moc za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží