Jak spojit asi PE trubku s PPR?

Autor: David Novák
Datum: 17.10.2017 01:04
uživatel: 126274


Fotogalerie:

Zdravím,
potřebuji poradit, rekonstruuji starý dům a narazil jsem na rozvod teplé a studené vody v barevných trubkách červené a modré. Je to prý nějaký starý plast, který se používal dřív, momentálně tyto trubky jsou přes PPR nátrubek spojeny s PPR trubkou. Instalatérovi se do toho nechce šahat, že to tahle nemá být a že se tyhle dva materiály nedají svařit. Je to pravda? Momentálně tahle svařené je to tam minimálně 12 let, to se dům kupoval. Přikládám ilustrační foto, reálnou fotku nemám, zapomněl jsem si to vyfotit. Ale je tam přesně tahle trubka i se stejným kulovým uzávěrem a červená je ta samá. Poraďte prosím, jaká je možnost, propojit tyto trubky s PPR trubkami.
Je mi jasné, že bych ty trubky měl nechat vyměnit celé, ale v tuhle chvíli na to nejsou v rozpočtu peníze. Trubka vede ze sklepa schodištěm do 2NP, kde jsou zase všechny rozvody v PPR, takže někde ve zdi zase musí být přechod.
Děkuji za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018