problém s kotlem nebo termostatem?

Autor: Roman Milák
Datum: 03.01.2018 16:40
uživatel: 126874


Dobrý den,

chtěl bych vás poprosit o pomoc s nastavením kotle / termostatu.

Kotel Protherm Rejnok.
Termostat BPT 21 Elektrobock CZ (bezdrátový)

Problém je následující: Na termostatu nastavím požadovanou teplotu např 22° -> termostat zaregistruje, že pokojová teplota je 19°a vyšle signál do kotle -> kotel se ale nesepne. Až když nastavím otočným ukazatelem přímo na kotli vyšší hodnotu tak teprve sepne a vytápí. Problém ale je, že když nechám na kotli otočený ukazatel na maximum tak se kotel nevypne na požadované teplotě ale je schopný topit do nekonečna.

Nastavení kotle i termostatu je stále stejné a toto mi kotel nikdy nedělal.
Kontroloval jsem zda signály z termostatu do kotle odchází v testovacím režimu a termostat zdá se běží tak jak má.

Dále se chci zeptat k čemu slouží zmíněný otočný ukazatel přímo na kotli v návodu je napsáno - (ovládací kolečko provozního termostatu
kotle) nevím co si pod tím mám představit - je to stupeň ohřevu vody v kotli nebo termostat podle kterého kotel vytápí na požadovanou teplotu ? Zdá se mi totiž, že když je kolečko otočené na maximum tak se byt vytopí daleko rychleji než když bylo nastavené třeba na půl.

Omlouvám se za možná stupidní dotaz ale v této problematice se vůbec nepohybuji.

Díky moc za každou radu :)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda04.01.2018 12:56
Roman Milák04.01.2018 12:34
Jozef Homola03.01.2018 17:06

Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 03.01.2018 17:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Elektrický kotel má nějaký zásobník vody a pokud je nahřátá není nutné z počátku spínat topné tyče. Postačí když spustí na pokyn termostatu oběhové čerpdlo. Kolečkem na kotli se bude nastavovat teplota topné vody ( z hlediska komfortu aregulace není jedno jakou teplotu vody se topí). Pokud termostat vypne, tak by se mělo zastavit oběhové čerpadlo. Zastavení čerpadla si vyzkoušíte snadno. Na chvíli uberete na termostatu nastavenou teplotu a oběh vody by měl skončit. To že radiátory ještě topí je záležitostí jak teplá voda do nich natekla. Čím teplejší, tím více budou přetápět.

Autor: Roman Milák
Datum: 04.01.2018 12:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126874
reakce na ...
Dobrý den,

děkuji za reakci.

Kotel právě jede na plno - svítí všechny 3 kontrolky (stupně výkonu) i když pokojová teplota dosáhla požadované teploty na termostatu. Jediný způsob jak výkon kotle zastavit je manuální snížení teploty vody přímo na kotli. Jenomže jakmile snížím teplotu na ovládacím kolečku na kotli na méně tak se zase nerozjede když teplota klesne a termostat vydává signál že má kotel zase začít topit a já musím zase ke kotli zvýšit teplotu vody.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 04.01.2018 12:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Na přijímači u kotle se má signalizovat stav zda regulátor požaduje vytápění nebo ne. Je shoda s tím, co požaduje regulátor ?
Dále je tam přepínač, kde můžete vyzkoušet, zda funguje zapnutí nebo vypnutí topení. Zkoušel jste to tímto přepínačem vypnout nebo naopak zapnout ?.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czWebinář: Otázky a odpovědi z Wienerberger fóra 2018 - Tepelná technikaČisté tržby mezinárodního koncernu Lindab v roce 2017 vzrostly na 826,6 mil. EURBřeclavská nemocnice vsadila na energetické úspory. Ročně na energiích ušetří okolo 40 %Luxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v Brně