Co znamená v podmínkách dodavatelů energií

Autor: václav zelinka
Datum: 07.01.2018 20:45
uživatel: 126803


Co znamená v podmínkách dodavatelů energií věta " odpojení zákazníka z důvodu neoprávněného odběru" , čím je myšlený neoprávněný odběr? to jde? děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Zdeněk Havlíček
Datum: 13.01.2018 13:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122707
reakce na ...
Dobrý den pane Zelinko,
neoprávněný odběr může vzniknout několika způsoby.
Ve většině případů si za to může sám zákazník. Nejčastěji se dostane do neoprávněné distribuce, že si vypoví současnou smlouvu (pošle výpověď k určitému datu, výročí smlouvy). Dodavatel výpověď akceptuje a ukončí zákazníkovi smlouvu bez demontáže měřícího zařízení. Zákazník si již, ale nedohodne s novým dodavatelem zahájení dodávek, nebo si dohodne k jinému datu. V tom případě spotřebitele kontaktuje distributor s informací, že dojde k neoprávněnému odběru a že si musí zajistit v co nejkratším čase dodávku od dodavatele.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czModerní dům s tradičními prvky a velkou garážíČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru města