Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Izolace pod nadzemním foliovým bazénem?

Autor: Zdeněk Neubauer
Datum: 18.01.2018 10:55
uživatel: 121637

Zdravím vás přátelé. Mám dotaz ohledně nadzemního bazénu. Bohužel, z důvodu spodní vody nemůžu mít zapuštěný bazén. Proto jsem koupil bazén Vario V6 ( 3,7x5,5m), foliový. Řeším, jak odizolovat dno bazénu. Bazén bude stát na betonové desce. Ta je hotová. Chtěl bych izolaci řešit extrudovaným polystyrenem, asi o tloušťce 30mm, kdy polystyren bych přilepil k betonové desce. Předpokládám, že na tom polystyrenu bude muset být roznášecí vrstva. Postačí tuto vytvořit pouze z několika vrstev lepidla a perlinky? Nebo musí být na polystyrenu betonová vrstvy s kari sítí? Děkuji za vaše názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Mrskoš31.01.2018 16:49
Zdeněk Neubauer18.01.2018 17:00
Filip Filip18.01.2018 16:51
Zdeněk Neubauer18.01.2018 16:42
Filip Filip18.01.2018 14:00

Datum: 31.01.2018 16:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Unik tepla dnem je minimální. Oproti tomu co unikne povrchem, i při zakrývání foliemi, je to zanedbatelné.

Autor: Filip Filip
Datum: 18.01.2018 14:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Já si myslím, že vrstva lepidla vyztužená perlinkou jsou vyhozené peníze. Navíc po první zimě se to rozpadne, pokud byste to neizoloval proti vodě. Zkuste si koupit 1 desku XPS a chvíli po ní chodit. Dojdete k závěru, že bude stačit sama o sobě. Akorát bych tam dal separační vrstvu, nejlépe tlustou geotextilii. Filip

Datum: 18.01.2018 16:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za odpověď. Takže ty desky asi použít mohu, tlak vody je nezdeformuje? A nebude mít pak folie tendenci zalézat do spár, pokud nebude horní roznášecí vrstva? Nerozjedou se od sebe ty desky tím tlakem? Geotextilii samozřejmě mám, ta by na ty polystyreny šla v každém případě.

Autor: Filip Filip
Datum: 18.01.2018 16:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Do jakých spár. Sám píšete, že ty desky přilepíte. Tlak vody je naprosto bezvýznamná veličina. Největší tlak vyvinete, když si stoupnete na patu. Nicméně musíte použít XPS !!!!!!!!!!!! Filip

Datum: 18.01.2018 17:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobře. Děkuji za odpověď. Já jsem s těmi extrudovanými deskami nikdy nedělal. Jen vím, že to na bazény lidé používají. Někde psali, že se to doporučuje, někde zase, že ne. Vůbec nemám šajnu o pevnosti, kolik tlaku ta deska snese, než se začne bortit. V každém případě chci bazén odizolovat, protože nechci, aby mi země hlavně ze začátku sezony brala z bazénu teplo. A jiný způsob izolace mne nenapadá. Bude to 20 kubíků vody a ohřev tep. čerpadlem, tak aby mne to finančně nesežralo. Na bazénu bude bublinková folie a budu zateplovat i boky bazénu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama