Spalinový termostat Atmos c25ST

Autor: Jiří Bartáček
Datum: 09.02.2018 21:40
uživatel: 126893


Dobrý den,prosím ,podle čeho se nastaví spalinový termostat,ten vpravo.Kam se má otáčet směrem ke značce max,třeba při 60st na kotli.Dekuji za rady.V návodu je napsáno vypozorovat...ale nevím co mám pozorovat.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Dítě10.02.2018 08:46
Jiří Bartáček10.02.2018 08:33
Jaroslav Dítě09.02.2018 22:15

Příspěvky
Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 09.02.2018 22:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Přeji dobrý večer. Kotel je vybaven dvěma termostaty. ten nalevo slouží k vypnutí ventilátoru při dosažení požadované teploty. U kombinovaných kotlů to bývá při 80°C, maximálně při 85°C. Je to z toho důvodu, že vlivem rozpáleného paliva má kotel určitou setrvačnost. Pravý knoflík je pro ovládání spalinového termostatu a ten vypne ventilátor při potlesu teploty spalin vlivem dohoření paliva. Při otáčení knoflíkem do krajní polohy, dojde v určitý moment při studeném kotli k zapnutí ventilátoru. Dopručuji pro provozní nastavení pootočit z této polohy cca o 30°, což je zhruba na značce MIN. Do této polohy lze nastavit termostat až po dosažení určité teploty spalin, jinak dojde k vypnutí ventilátoru. Pokud kotel není provozován s akumulační nádrží, tak nedoporučuji nastavovat termostat dále k hodnotě MAX, neboť při přechodu kotle do útlumu dojde k poklesu teploty spalin a odstavení kotle. Pro správný provoz je potřeba především přesně nastavit levý termostat tak, aby vypínal na požadované teplotě. tento bod je dobré si označit na panelu, např. fixou. Klapka vzduchu by měla být nastavena tak, aby plně uzavírala cca 5°C nad teplotou vypnutí ventilátoru. Klapka je ještě opatřena regulačním šroubkem. Zde se seřizuje mezera pro přívod vzduchu do kotle po uzavření klapky. Tato mezera se nastavuje na takovou šíři, aby po spuštění klapky teplota v kotli, po určité době od uzavření klapky, již nestoupala. Na druhou stranu přílišné zmenšení mezery bude způsobovat dehtování kotle. Tento dorazový šroub je z výroby nastaven pro správný provoz při optimálním komínovém tahu a většinou není potřeby jeho nastavení měnit.

Autor: Jiří Bartáček
Datum: 10.02.2018 08:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126893
reakce na ...
Dobrý den ,mockrát děkuji.Takze, spalinový termostat ten v právo při špatném nastavení může jenom vypnout nebo nevypnout ventilátor.Mam vyrovnávací nádrž 500l,tímto termostatem,i kdyby byl chybně,by se přetopit nemělo.Je to tak?
Nemám zatím chladící smyčku.Dekuji a zdravím.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 10.02.2018 08:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Přesně tak. Pro teplotu kotle je důležité nastavení toho vlevo. Ten pracuje podle teploty vody.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě