Trojcestný ventil IMMERGAS ZEUS MINI- jak složit

Rubriky:

Reklama
ZM Zdeněk Marek @zdenek.marek370 před 6 roky13.02.2018 11:40:00
Trojcestný ventil IMMERGAS ZEUS MINI- jak složit

Prolínala mi voda okolo tyčinky, která ovládá trojcestný ventil u kotle Immergas zeus mini. Zavolal jsem servis , který navrhl výměnu okrouků ve vnitřním těle trojcestného ventilu.
Při demontáži vystřelila pružina a vypadla klapka trojcestného ventilu. Servis si není jistý jak složit vnitřní tělo trojcestného ventilu u tohoto kotle.
Prosím může mi někdo poradit jak je to složeno ???

Vnitřní tělo trojcestného ventilu má uprostřed tyčinku. Pružina je zevnitř trojcestného ventilu a tlačí klapku proti tyčince vnitřního těla ? Ta klapka má z jedné strany ve středu dirku do které zapadá tyčinka ?

Nebo je pružiny ze strany vnitřního těla, kterou prochází tyčinka a ta tlačí na klapku která směřuje dovnitř trojcestného ventilu?
Ted je ventil složen tímto způsobem, ale je problém v tom , že voda se napůl ohřívá jak do radiatorů tak do zásobníku.


Předem děkuji moc za pomoc.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.