Druh vytápění novostavba

Reklama
LM Lukáš Maťa @lukas.mata před 6 roky18.04.2018 12:19:00
Druh vytápění novostavba

Dobrý den,

již jsem zde psal nějaké dotazy. ale jelikož došlo ještě na výpočty rád bych se ještě poradil a slyšel nějaké názory.

Dům bude na jižní Moravě pod Brnem, v posledních letech žádné velké zimy. Vypočítaná TZ domu je zhruba 7,5

Prvně jsem zvažoval TČ konkrétně NIBE 12 kw S VVM320 cena 260 000 komplet
Rád bych měl teplovodní vytápění z důvodu jednoduché změny topného zdroje . V domě je i krb ale jen na atmosféru a sem tam pro pocit jiného tepla atd .... není priorita s ním vytápět . Dům je napatro zastavěná plocha 150 m2 s tím že spodní patro je zapuštěno ve svahu. A s tím, že spodní patro bude vytápěno si jen z půlky zbytek je garáž a dílna .... při teplovodním by tam byla jen temperace do nějakého topení

Nicméně když vezmu cenu podlahového topení kolem 150 000 + 260 000 = 410 000 tak je to naprosto šílené

začal jsem se tedy ještě dívat po alternativě což je asi jedině elektřina. Mám ale strach jestli mě nesežere v měsíčních platbách.
Jsou tam samozřejmě dvě varianty ještě udělat kabely za cenu kolem 90 000 a ušetřit ještě 60 000 bez možnosti ale výměny zdroje do budoucna .
Přemýšlím tak, že kdybych udělal teplovodní a ktomu el.bojler za 20 000 ,- ušetřím 240 000,- ...... za jak dlouho to propálím v elektrice v rozdílu co ušetřím u tč ?
Dům bude z 50 cihly nezateplen, okna dřevěná 92mm trojskla pasivní tip ... v domě možná udělám pasivní rekuperaci

Vůbec nevím jak se k tomu postavit. :( a co v dnešní době zvolit za system. topit bych chtěl kolem 22 - 24 stupňů.
Navíc ty tč jsou neskutečně předražená teď = ať mně netvrdí že to má stejnou hodnotu jako auto :( návratnost je pak bůhvví kdy :( když vezmu všechny poplatky a vše co je potřeba tak to vidím aspoň na 10 let ....

Myslím, že spousta lidí řešilo a řeší stejný problém, a třeba by mohli dát i čísla konkrétní za poslední roky kolik platí na jak velikém domě a jeho TZ s elektřinou a tč pro porovnání .

Díky moc za každou radu
Lukáš

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

21 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.