Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zázemí koupaliště - dřevostvaba - skladby konstrukcí

Autor: Zdeněk Kos
Datum: 24.05.2018 13:19
uživatel: 127854


Zdravím,
chystám se projektovat "designovou" dřevostavbu, a potřeboval bych radu ohledně skladeb konstrukcí zejména stěn.
Jedná se totiž o malou stavbu, která bude sloužit jako bufet a zázemí (WC+sprcha+převlékárny) menšího venkovního koupaliště, tudíž v provozu pouze v teplých měsících.
Investor chce použít pro stavbu výhradně dřevo. Stavba má být jednodpodlažní, s přístupnpu střechou, která bude sloužit jako terasa.
Dotaz zní - provést stěny jako u "klasické" dřevostavby, tzn. obecně použití nosné konstrukce stěn z dřev. hranolků s výplní z tep. izolace se záklopy OSB deskami a dalších potřebných vrstev dle účelu místnosti? Popř. jakou tloušťku TI použít, aby tam v těch letních měsících nebyla úplná prádelna (nejlépe při nepoužití klimatizace nebo nějakého nuceného větrání - je to vůbec možné?) a zároveň, aby to v zimě nepromrzalo resp. nevznikaly velké náklady na údržbu (za předpokladu nějaké temperace během zimy)? Nebo úplně jiný návrh stěn dřevostavby takového charakteru?

Byl by někdo, prosím, schopen poradit s návrhem skladby stěny resp. i stropu (ale tou už bych i odvodil) u výše popsané stavby? (pozn. v části zázemí wc a sprch se uvažuje s minimálním návrhem oken, jestli vůbec nějaké budou.

Předem moc děkuji. ZK

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 24.05.2018 22:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, udělal bych to jako normální dřevostavbu, bez ohledu na to, kdy se to bude hlavně používat, nikdy nevíte co bude v budoucnu. To tedy znamená dostatečná síla izolace (pod 25 cm bych nešel) a správné difúzní vlastnosti stavby. Možností na skladbu stěn máte mnoho, můžete to udělat difúzně otevřené nebo difúzně uzavřené, taky záleží na tom, z čeho chcete mít vnitřní a vnější opláštění domu. V létě bude hodně záležet taky na umístění a stínění oken, ale jelikož to chcete užívat jako bufet, tak se stejně obávám, že se bez klimatizace neobejdete (v zimě s ní můžete taky případně topit nebo temperovat).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama