Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Voda na zálivku z ČOV

Autor: Tomáš Karásek
Datum: 04.06.2018 09:19
uživatel: 123624

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v poslední době je nedostatek srážek přemýšlím o použití vyčištěné vody z domácí čistírny na zálivku trávníku.
Řešil to tu někdo? Případně tip jak udělat systém průběžného sběru přečištěné vody. Mám klasickou čističku bez sekundární funkce odčerpávání vody, takže spíš něco svépomocí.

Děkuji.
Tomáš

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Karásek04.06.2018 18:21
Mirek Svejda04.06.2018 15:12

Datum: 04.06.2018 15:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Klasika je přidat za ČOV nádrž na jímání vyčištěné vody. Z ní pak používáte vodu na zalévání nějakým vhodným čerpadlem. Já mám do této nádrže svedenou i dešťovou vodu z okapu. Otázkou je, co je ten Váš pojem "klasickou čističku". Snad všechny čističky mají mamutkové čerpadlo pro odčerpávání čisté vody.

Autor: Tomáš Karásek
Datum: 04.06.2018 18:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123624
reakce na ...
Ta moje nic takového nemá. Pouze kompresor na provzdušňovani a vratku. Bohužel za ČOV nic nedám, je to na kraji pozemku. Jde mi o to jak to technicky udělat, jaké čerpadlo atd.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.