Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vlhkost v TČ

Autor: Radim Kundrata
Datum: 02.07.2018 01:07
uživatel: 128031


Dobrý den
Koupil jsem výhodně TČ vzduch-voda, předchozí majitel ho nevyužil a měl ho "ladem". Je to split, vývody měl zalepené izolepou, ale ventily neuzavřel. Průhledítko ukazuje, že je v okruhu hodně vlhkosti. Samozřejmě ho vysuším, ale nevím, jestli už nezrezivěl kompresor. A na to bych se chtěl zeptat. Dá se koroze zjistit nějak předem, zapínat vůbec kompresor, "propláchnou" to celé něčím, nějaký trik, rada, osobní zkušenost?
Za každý postřeh o této problematice budu vděčný...
Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 02.07.2018 06:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Vypadá to na to, že demontáž neprovedl chlaďař (což znamená porušení zákona). Zřejmě Vaše levná koupě bude drahá. Pokud si s tím teď chlaďař bude "hrát", aby odstranil olej z kompresoru (který je velmi hygroskopický), což není vůbec jednoduché, znamená vyletovat, s rizikem, že všechen olej nevymění, s výměnou dehydrátoru, proplachování spec. kapalinou, odsátí a vakuování s naplněním chladivem (to vše bez záruky), vyjde Vás to dvakrát tolik než nový kus.
Zkuste oslovit opraváře chladniček co Vám řekne on.
Než-li to vyhodit zkusil bych alternativu -
Zprovoznit musí tak jako tak chlaďař. optejte se jestli má dusík! Dát velký dehydrátor, okruh natlakovat dusíkem. Při vakuování nejprve ohřát olej v kompresoru min na 25°C (chlaďař by mohl mít topné tělísko na plášť) a vakuovat s dvakrát zlomeným vakuem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama