Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Smí hluk ze vzduchotechniky v restauraci obtěžovat?

Autor: Marie Benetková
Datum: 17.07.2018 09:05
uživatel: 128100


Dobrý den,
obracím se na Vás s žádostí o radu, neboť tento problém mne již dlouho obtěžuje a jsem v jeho řešení celkem bezradná.
V sousedním domě po rekonstrukci restaurace připojili vzduchotechniku z kuchyně do společného komína, do kterého je svedeno odvětrávání WC a koupelna v mém bytě. Vzduchotechnika běží každý den v podstatě od rána do večera a vydává konstantní zvuk, který se šíří do mého bytu. Tento hluk bohužel nepřekračuje povolenou hranici, ale přesto obtěžuje. Navíc se toto tiché vrčení šíří podlahou a stěnami také do sousední kuchyně a chodby, kde ho lze vnímat i jako jemné vibrace.
Vím, že je tato situace obtížně řešitelná, chtěla bych se na Vás ale obrátit s žádostí o radu, jestli je nějaký způsob jak se bránit, popř. je vůbec za těchto podmínek napojení vzduchotechniky restaurace do společného komína v obytném domě povoleno?
Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama