Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

prohnutí hliníkových rámů HS-portál

Autor: Libor Pátek
Datum: 19.09.2018 14:20
uživatel: 128458

Dobrý den.

Rád bych požádal o odborný názor na níže uvedenou problematiku. Mám v RD osazená hliníková okna - HS portály, PSK a klasická okna a dveře.
Problém mám u HS-portálů. Rozměry posuvných křídel jsou cca 2x2,5m.
Vlivem slunečních paprsků se rámy křídel HS portálu prohýbají "do luku" směrem do exteriéru tak, že prohnutí je u zámku až 10mm. Tímto jdou HS portály velice těžko posouvat a hlavně v extrémních případech nejdou vůbec dovřít do rámu okna. Jakmile se rámy ochladí, tento efekt postupně vymizí.

Hliníková okna jsem si vybral především kvůli své tuhosti a stabilnosti, kdy by tento bimetalický efekt neměl nastávat, tak jako např. u plastových oken. Zajímavostí je, že klasická PSK okna, která jsou orientovaná na stejnou světovou stranu a jsou rozměrově podobná, tímto vůbec netrpí.
Chtěl bych se tedy zeptat, zdali s tímto má někdo obdobný problém a jak ho řešil.
Mám podezření, že profil rámu křídla má nedostatečnou sílu stěny a proto tuhost rámu není taková, aby přenesla tato pnutí.
Barva rámu RAL 7024 MAT.

Děkuji za názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Bohuslav Bartůněk25.06.2019 11:47
Vokno Vokno23.04.2019 10:42
Michal Osička18.01.2019 22:34
Bohuslav Bartůněk23.11.2018 11:23
Libor Pátek19.11.2018 11:25
Vokno Vokno14.11.2018 09:28
Pavel Ondra21.09.2018 06:58

Datum: 14.11.2018 09:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128023
reakce na ...
Dobrý den,

sílou profilu to nebude. Křídla u PSK a HS portálu jsou profilově jiná. U HS portálu, hlavně při těchto rozměrech a tmavém odstínu, je nutnost použít tzv. dilatační křídlo s výztuhou uvnitř profilu.

S pozdravem

Technické oddělení firmy V okno

Autor: Libor Pátek
Datum: 19.11.2018 11:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128458
reakce na ...
Dobrý den.

Děkuji za reakci. Prosím Vás nemáte nějaké podrobnější informace o konstrukci dilatačního křídla (detail ev. konstrukční popis)?
Mockrát děkuji.

Autor: Vokno Vokno
Datum: 23.04.2019 10:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128023
reakce na ...
Dobrý den, omlouváme se za pozdí odpověď. Pro více informací o konstrukčním popisu dilatačního křídla prosím kontaktujte p. Jakubíka na .

Autor: Pavel Ondra
Datum: 21.09.2018 06:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128470
reakce na ...
Dobrý den,
Mám stejný problém u hlinìkových dveřì které mám namontovány cca 3 mesíce. Reklamace již proběhla 3 krát a podle technika vše v pořádku teď čekàm na vyjadření druhého technika od Lomaxu.
Vyjadření je pořádně pouchnout at si to sedne .
Prosím o pomoc jak budete řešit situaci, popřípadě dám vědět védět jak jsem to vyřešil.

Děkuji

Autor: Bohuslav Bartůněk
Datum: 23.11.2018 11:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120092
reakce na ...
Dobrý den.
Pod vaším jménem nemáme žádný záznam o reklamaci, takže předpokládám, že se jedná o zakázku některého z VO partnerů naší firmy. Ozvěte se mi prosím na 724 824 273 nebo a já Vaši situaci prověřím.

Autor: Michal Osička
Datum: 18.01.2019 22:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129492
reakce na ...
Dobrý den,
řeším stejný problém u hliníkových vchodových a francouzských dveří v antracitové barvě. Při slunečných dnech se dveře prohýbají na jednu a v mrazu na druhou stranu. Je obrovský problém v extremních případech dveře vůbec odemknout, díky zablokovanému tříbodovému systému zamykání, o těsnosti škoda mluvit... Pro zajímavost, u formátem stejných, ale celoprosklených dveří do garáže tento problém nikdy nenastal. Velice by mě zajímalo, jak Vaše reklamace dopadla. Děkuji, M.O.

Autor: Bohuslav Bartůněk
Datum: 25.06.2019 11:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120092
reakce na ...
Dobrý den,

do dnešního dne se tento zákazník neozval.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.