Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Výpočet rosného bodu v konstrukci

Autor: Lukáš Marek
Datum: 17.10.2018 08:59
uživatel: 128699

Dobrý den,

Potřeboval bych vypočítat polohu rosného bodu v konstrukci. Používám software Svoboda (teplo). Jedná se ale o stavbu v Německu. V Svoboda software jsou jen normy pro Česko a Slovensko. Proto nevím s jakou návrhovou relativní venkovní vlhkostí a návrhovou venkovní teplotou mám počítat.

Hledal jsem po internetu, ale našel jsem pouze že venkovní teplota je -5°C a vlhkost 80%. Ale zdá se mi to nějak málo. Když se v Česku teplota pohybuje kolem -15°C a závisí na poloze stavby na mapě. Podle toho co jsem pochopil z německé normy DIN 4801 nezáleží na poloze v Německu a všude je -5°C.

Nemáte někdo nějaké zkušenosti s návrhem pro Německo?

Předem děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 17.10.2018 23:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Já bych si troufl tvrdit, že je to úplně fuk. Fyzikální zákony jsou platné všeobecně a nedají se měnit nějakou normou. Že by pro celé území Německa platila výpočtová teplota - 5°C je totální nesmysl. Vy byste mohl pro orientační srovnání počítat s teplotami podle Česka se zohledněním nadmořské výšky a zeměpisné poloze - zejména podle rovnoběžek. Nicméně, zřejmě se nic zásadního nestane, když zadáte teplotu - 15°C a na severu -18°C. Vnitřní teploty si zadejte podle svého požadavku a ne podle normy. Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama