Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Dokončení pokládky - terasa

Autor: Jan Pavlačík
Datum: 08.11.2018 01:35
uživatel: 128893


Fotogalerie:

Dobrý den,
předem se omlouvám za neodborné vyjadřování :-)
koupily jsme dům, kde k domu náleží samostatně garáž, na které měl bývalý majitel v plánu budovat terasu. Popíšu objekt a stav v jakém to je : Zdi garáže 30cm škvárovka, strop betonový panel. Na tomto stropu/ podlaze terasy je rovnou v celé ploše položen šedý fatrafol, vše relativně vyspádované, dokončené i okrajové okapy. Plocha terasy nad garáží je cca 60m2. Co plánujeme na terase? je to docela velký nevyužitý prostor a rádi bychom tam měly malou pergolu. Problém je v tom že uložení betonových stropních panelů je s prominutím hrůza, schodky mezi panely cca 1-2cm. Po dešti sice zůstávají chvíly kaluže ale voda víceméně odtéká spádem do rýny. Bohužel ale tyto nerovnosti mezi panely nám brání použít na pokládku dlaždice na terčích.Dorovnávání by byla katastrofa. Jako reálné se nám jeví pokládka palubek na dřevěném roštu, tam bychom už nerovnosti snad zkrotily. Ovšem terasa je velká a nám stačí jen cca 25m2 pokládky pod pergolou. Na 60m2 kompletní pokládky zatím nemáme a tak hledáme jiné varianty čím zaplnit zbytek terasy, musí to být průtočné zkrz odvod vody a finančě méně náročné než klasická pokládka. A samozřejmě pochůzné, ikdyž neplánujeme se po zbytku terasy pohybovat 7 dní v týdnu... Kamenný koberec ksme taky vypustily zkrz velkou spotřebu materiálu abychom dorovnaly ty schodky panelů. Napadlo nás umělý trávník, ten ale bude kopírovat nerovnosti co tam jsou..Pak třeba na fatrafol dát nějaký průtočný gumový rošt anebo silnou geotextilii a povrch vysypat hladkými oblázky, na které se dá v nouzi šlápnout aniž by se poškodil fatrafol? Ale tafy se zas obáváme po čase zahnívání geotextilie? Jsme so vědomi že je to od základu špatné, na betonových panelech chybí vrstvy betonu potěru, styroduru apod a teprve na tyto vrstvy měl přijít fatrafol, ale už to tak bohužel je a je škoda strhat ten fatrafol i s okapy apod...takže v kostce, jaké jsou možnosti pokládky na fatrafolu na podkladu se spoustou nerovností, s podmínkou že fatrafol nepoškodíme aby nezatékalo do garáže a zároveň to bylo pochůzné. Mimo již zmíněnou reálnou možnost pokládky palubkama. prostě část palubky a druhou část terasy čím?Třeba Vás něco napadne...Děkuji za rady a omlouvám se za polopatý popis problému

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola08.11.2018 09:46
Jan Holub08.11.2018 07:58

Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 08.11.2018 09:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
https://www.google.cz/search?q=plastov%C3%A9+rosty+na+terasu&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjn0IHyssTeAhVD2SwKHVpcAv8QsAR6BAgGEAE&biw=1280&bih=888#imgrc=_
Inspirovat se můžete na odkazu. Viděl bych to na nějaké plastoé rošty. Také jsem předělával tersu po 18-ti letech. Dlaždice mráz a voda odlepily. Použil jsem pryžové rohože, které mají vespod drážky na odvod vody.

Autor: Jan Holub
Datum: 08.11.2018 07:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125495
reakce na ...
Dobrý den,

střecha opravdu není při tak nízkém sklonu s tolika hrboly ideální, navíc v úskoku už se teď drží více nečistot na které se váže stojící voda.
Nicméně, pokud předchozí majitel investoval do správného Fatranolu, tak největším nepřítelem bude UV záření.
Při volbě zelené střechy se můžete inspirovat skladbou:
http://www.ekrost.cz/garazovy-set.html

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.