Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jakou podlahu

Autor: Jirka Jirka
Datum: 28.11.2018 17:14
uživatel: 126609

Dobrý den,

pročetl jsem co šlo ale moc z toho chytrý nejsem. K věci.

Rekonstruuji RD a dělám podlahy v přízemí. Mám zde novou hydroizolaci, 18 cm grafitového polystyrenu a podlahové topení. Dům byl v 1997 zatopen asi 10 cm vody (po dobu 2 dní). Řeším dilema, jestli obyčejný potěrák nebo podlahu vylít anhydritem. Na tuto finální vrstvu mám 7cm.

Jaký máte názor na anhydrit ? Oslovená realizační firma tvrdí, že je to uplně jedno a že anhydritu to vůbec nevadí. Čemuž já ale moc nevěřím, když anhydrit je v podstatě sádra. Druhým argumentem této firmy je, že pokud příjde voda, tak stejně budu muset podlahu udělat znovu už kvůli polystyrenu a to bez ohledu na to, jestli tam bude anhydrit nebo obyčejný potěrák.

Děkuji Vám za názory.

Jirka

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jirka Jirka11.12.2018 10:31
hetzer hetzer11.12.2018 10:26
Bohumil Boura06.12.2018 19:01

Datum: 11.12.2018 10:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100064
reakce na ...
dejte beton, anhydrid nesnáší vodu - bobtná. betonu ani EPS voda nevadí

Autor: Bohumil Boura
Datum: 06.12.2018 19:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128911
reakce na ...
Dobrý den,

na Vaši otázku nelze bez dalších informací jednoznačně odpovědět.

Bylo by dobré doplnit, jaký je rozměr jednotlivých místností, pro určení, zda by bylo nutné také řešit dilatační spáry v případě použití betonu.

Také záleží na tom, co chcete použít jako finální pochozí vrstvu podlahy (zda budete lepit dlažbu nebo plovoucí řešení).

Každopádně anhydrit je třeba chránit před vystavením vodě. Namočením (delším vystavením vodě) se rozpíná a ztrácí pevnost.

V případě zatopení vaší skladby podlahy vodou bude polystyren vyvolávat značný tlak směrem nahoru (bude vodou nadnášen), což v kombinaci se sníženou pevností mokrého anhydritu se pravděpodobně projeví vyprasknutím podlahy. Samotný polystyren voda jeho namočením nepoškodí, pokud se nepoškodí mechanicky.

Autor: Jirka Jirka
Datum: 11.12.2018 10:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126609
reakce na ...
Dobrý den,

jedna místnost má 34 m2 a 25 m2 jsou největší místnosti. Ostatní mají pod 15 m2. Budu dávat jak dlažbu, tak i vinyl.

Nakonec jsem zvolil cementový potěr Cemlevel 20. :-) Anhydrit jsem zavrhl kvůli vodě.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.