Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Srážení vody okna

Autor: Michal Ryšina
Datum: 30.11.2018 15:16
uživatel: 128347

Fotogalerie:

Dobrý den,

koupili jsem byt v novostavbě a máme dřevěná okna s trojsklem a viz. foto se nám sráží voda. Je to v horní části okna a voda pochopitelně stéká dolů. Dá se říci, že se to rosí i na bočních stranách.

Topíme na cca 22°C a máme tu trochu vyšší vlhkost jelikož je to novostavba.

Děkuji za rady a nápady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 62   starší >>
Datum: 03.01.2019 21:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak toto bude náš problém
http://www.termoviznisluzby.cz/cl_roseni.php
Teď jen jak to vyřešit

Datum: 22.12.2018 11:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Ještě se zeptám, všiml jsem si, že na dvou oknech voda zkondenzovala i pod silikonovým těsněním z venkovní strany viz. foto, foceno zevnitř. Tam by se to také nemělo dostat ne?

Autor: metball iGIN
Datum: 22.12.2018 17:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
Ave,
dobrý Fšímák, Gratuluji!

0) Plast má "hódně vysokou" teplotní roztažnost.
1) Podle toho, jak montážníci uměli a spěchali...
2) ... se rám versus křídlo "vrtulí"...
3) ... a pára to má jednoduché.

SFO

PS:
Někdy pomůže i jen zatlačit na křídlo při zavírání, abyste "pomohl zámkům"...

PPS:
... jindy stačí trocha "mazadla" (používám vazelínu na psí tlapky...)

PPPS:
... ale ani "Vo Vánocích" to UNIVERZÁLNÍM DÁRKEM
(pokud nevím, jak obdarovaný a jeho smečka
žije a smýšlí)
NeDáme,
že jo, ZadarmoRadiči :-)

iGoNY
... a majte Sa Co Nejjlíp, jak to jen Pu'de!

Datum: 15.12.2018 09:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pánové, ještě bych se chtěl zeptat, může být onen přetlak v bytě způsoben i tím, že u vchodových dveří nemáme práh s těsněním tzn. že pod dveřmi profukuje a tlačí se sem vzduch z chodby?

Děkuji

Autor: Jozef Homola
Datum: 15.12.2018 11:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Smazané

Datum: 15.12.2018 11:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Nejenom tím ale i jinými "kanály". Účinek může být komplexnější než se na první pohled zdá a hlavně v zimě. Pro představu jsem vytvořil obrázek jak se mohou účinky vztlaku, větru ale i ventilace sečíst.

Datum: 15.12.2018 17:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To když to vidím, tak mám starost o životnost oken. Teď jak chvíli mrzlo, tak jsem si všiml, že bylo mokré i druhé těsnění směrem ven. Dnes jsem koukal na ostatní okna z venčí a opravdu vypadá, že okna se rosí celému patru.

Datum: 15.12.2018 18:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ave,
nezoufejte!

"To když to vidím, tak mám starost o životnost oken. ..."

Holt budete MUSET REZIGNOVAT na tepelné úspory až do doby, kdy CELÝ BARÁK ZTRATÍ TECHNOLOGICKOU VODU.

Furt lepší, než následně řešit sadu drobniček, které v konstrukcích způsobí "brutálně procpávaná" kondenzující či dokonce mrznoucí vodní pára.

SFO

PS?
A upozorněte "ty dole pod vama", že jim holt potahne studený luft do béváku :-)

PPS:
Neb zákon zachování je jeden z kruciálních...

PPPS:
... a platí dokonce i pro politiky.
Jenže tam krapítko pokřiveně, jak byl poznamenal již "ten z Vysočiny":
"Nechoď Vašku s Pány na Led, ..."

iGoNY

Douška:
Jo, a ten současný "VorVustave z Vysočiny" by si taky zasloužil "zdravotní dovolenou"; Brixen je dnes už moc nóbl, přiměřeným by pro něj byl třebas Krym?

Jak to váže k rosení oken v horních patrech novostaveb?
No, horní patra jsou jasná.
Že je tam (v bytě, sněmovně, na Bur(an/eš)Burgu, ... přetlak
to je taky už prokázané.
!!! Ale že uvnitř bytu máte oproti "schodišťové chodbě" na tomtéž patře PODTLAK, který do horních pater SAJE DALŠÍ PÓVL ... !!!
Inu, i takto mohou vypadat mnemotechnické pomůcky, žeáno?

Datum: 10.12.2018 09:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak jsem tu měl servismany od výrobce. Jejich vyjádření je to, že je to normální jev, obzvlášť ve 4 patře. Naopak známka toho, že okno těsní, jinak by to kondenzovalo mezi těsněními. Nejvíc to přičítají nedokonale vyschlému baráku. V podstatě se shodují s vašimi radami. Takže bych to považoval za uzavřené.

Datum: 11.12.2018 19:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Thumbs Up i servisákům...
SFO

Datum: 12.12.2018 16:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jen mě tedy štve, že to musím každý den utírat.

Datum: 12.12.2018 19:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Inu zákony zachování HMOTY A ENERGIE
platí bez jakýchkoliv výjimek :-)

SFO

PS?
Natáhejte kolem rámů oken odporový dráty...

PPS:
... doplňte pár venťásků ...

PPPS:
... anebo jakkoliv jinak nahraďte "lidský sádlo".
Třebas "potřepáním vlastní makovicí"..., jj, další, tentokráte DucHovní Energie ;-)

Douška?
Jo, a NeZapomeňte "do teho pustit šalinu" :-)

iGoNY

Autor: Bohuslav Bartůněk
Datum: 04.12.2018 13:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120092
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobrý den.
dovolil jsem si z internetu vypůjčit nějaký řez eurooknem, o kterém se domnívám, že odpovídá Vaší situaci.
Funkční spára (modrá), těsnění (červená), místo rosení(zelená), místo, kde mají těsnění plastová okna nebo i novější euro profily(fialová.
Dás e předpokládat, že k rosení dochází v důsledku vyšší teploty před prvním těsněním. Nejspíš z důvodu netěsnosti některého ze dvou těsnění.
Je možné to správným seřízením napravit, ale nevěřil bych na 100% účinek. Toto je konstrukčně prostě ne příliš správné řešení.
Vzhledem k tomu, že síťka se nezachytává o rovinu vnějšího těsnění (jak by tomu bylo třeba o plastového okna), tak její odstranění zřejmě efekt nepřinese.
Na internetu jsem četl, že některé firmy nabízí dofrézování drážky na rámu a doplnění těsnění na venkovní hranu.

Datum: 04.12.2018 14:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Již jsem kontaktoval výrobce. Tím seřízením si stále nejsem jistý, jelikož by musela být odfláknutá okna v celém bytě a nejspíše na celém patře. Uvidíme jak bude reagovat výrobce.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 01.12.2018 15:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Vyhoďte tu síť.

Datum: 01.12.2018 15:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To jsem udělal, už včera, okna otřu a ani ne za hodinu je ten rantl opocený. A to tu ted máme vlhkost cca 50 % teplota 20,5°c a venku je 0°C

Datum: 01.12.2018 16:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud máte dvě okna poblíž sebe, tak udělejte stejný úkon ale jedno nechte škvíru asi 1 cm otevřené a po hodině zkontrolujte obě.

Datum: 01.12.2018 16:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To jsem zkoušel. Zavřené úplně se opotí a tam kde je škvírka, tak je to ok.

Datum: 01.12.2018 16:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak zkuste škvíru (ale svislou) zmenšit třeba na mm. Horní půlkou by měl vlhký vzduch jít ven a spodní dovnitř a ta by se neměla zarosit.

Datum: 01.12.2018 16:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jenže to nevyřeší můj problém ne? mít neustále pootevřená okna?

Autor: Filip Filip
Datum: 01.12.2018 16:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Problém to evidentně nevyřeší, ale třeba se to podle pana H nebude rosit. Já budu tvrdit, že k rosení dochází pouze při velmi malém průniku vodní páry. Při velkém, třeba když se větrá se vodní pára prostě vyvětrá ven, než se stačí ochladit na teplotu rosného bodu. Zkusil jste to jedno okno olepit ? Třeba by to bylo za pár hodin jasné. Filip

Datum: 01.12.2018 17:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nedostal jsem se do města pro pásku.

Ale jen teoreticky. Pokud bych okno oblepil, a bylo to v pořádku co by to znamenalo? Že mám všechny okna špatně udělaná, seřízena, nebo mají špatná těsnění?

Datum: 01.12.2018 17:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Podle mě by to znamenalo, že mezi rámem a křídlem dochází k průniku teplého a vlhkého vzduchu z interiéru do exteriéru. Jsou v podstatě tři možnosti - špatné těsnění, špatně seřízené okna a nejspíše kombinace obou vlivů. Je těsnění svařeno v rozích a tvoří jeden kus ? Jak lehko, nebo těžko se otevírají okna ? Filip

Datum: 01.12.2018 17:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Okna jdou otevírat dle mého pocitu zcela normálně jako kdekoliv jinde (např. u rodiču atd.)

Těsnění je vedeno kolem dokola, všude zcela neporušené. Těsnění je v rozích jakoby roztřižené pod uhlem 45° a při pruchodu rohem krasně splývá. A konce zavařené nejsou, ale těsnění je tak natěsno, že je to jako jeden kus. Rozhodně jsem viděl mnohem horší těsnění a bez problémů. A ty těsnění jsou dvě, to by v tom byl čert aby na všech oknech propouštělo. Pochopil bych třeba půlku oken, ale všechna okna v bytě?

Rozhodně nechci rozporovat vaše rady, ale než budu volat servis, tak chci zjistit čím by to mohlo být aby si se mnou nevytřeli p*rdel

Jestě me napadá jedna vec, jak je ten kanálek v křídle kolem dokola viz mé druhé foto. není možné aby ten vzduch v něm nějak cirkuloval a pak kondenzoval?

Datum: 01.12.2018 18:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Ještě je jedna možnost. Rosí se to pouze na rámu u kliky, nebo také na rámu u pantů ? Filip

Datum: 01.12.2018 18:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nene nejvíc to rosí na té horní hraně

Datum: 01.12.2018 18:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Z odpovědi nejsem moudrý. Na fotce je orosený levý rám nad klikou. Rosí se i horní rám nad oknem a pravý rám na straně pantů ? Filip

Datum: 01.12.2018 18:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nene je to pohled na horní rám (pravé křídlo). Jedná se dvoukřídlé okno.

Datum: 01.12.2018 20:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Ach jo. Jak jsem došel na svislé rámy nevím. Takže sorry. Nicméně, když je to horní rám, tak se ptám, zda to orosení je pouze na něm, nebo částečně i na svislých rámech pod tím oroseným. Jestli je to suché, tak si myslím, že všechna křídla jsou spuštěna níže, než je potřeba. stačí pozvednout o pár desetin mm a mělo by to být OK. Filip

Datum: 01.12.2018 20:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No právě, že to rosí i na místě, kde jsou ty dvě křídla spojená. Kdyby byla křídla spuštěna níže tak by to drhlo při zavírání?

zobrazuji 1 - 30 z 62   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.