Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vyrovnání podlahy - dřevěný strop

Autor: Jakub Miklík
Datum: 04.01.2019 15:50
uživatel: 129363


Dobrý den,

v rodinném domě máme skladbu stropu/podlahy:
masivní dřevěná podlaha (podlahové palubky pero/drážka)
šroubované na rošt
kročejová izolace 2cm
osb 22 mm
trámy vyplněné tepelnou izolací
záklop
SDK na rastru

Problémy:
1. podlaha vrže a skřípe
2. podlaha je křivá
3. pohlaha je pod úrovní ostatních místností
4. kročejový hluk se přenáší do přízemí

Bohužel se nepovedla rekonstrukce podlahy, protože firma co dělala kompletně celý dům, tak žádným způsobem nevyřešila původní trámy, které nejsou rovné a rošt pod podlahou je z nevyhovujícího materiálu (střešních latí).

Potřebuji poradit jak nejlépe srovnat podlahu a odstranit problémy. Chtěl bych rozebrat podlahu až k OSB na trámech a udělat novou srovnávací podkladní vrstvu, která by vyřešila kročejový hluk, správnou výšku.

Otázka je jakým způsobem:
1. našel jsem Liapor - obávám se zatížení
2. udělat pořádně rošt - obávám se pracnosti ve vyrovnávání podlahy

Budu moc vděčný za každý názor/nápad.

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Filip05.01.2019 22:44
Jiří Kubíček05.01.2019 00:30

Příspěvky
Autor: Filip Filip
Datum: 05.01.2019 22:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Nepíšete, jaká má být podlaha po rekonstrukci. Také nepíšete, jak moc je ta nosná část ( OSB na trámech křivá ). Já bych asi použil vyrovnávací samonivelační stěrku od Webera : https://www.weber-terranova.cz/podlahy/vyrobky/samonivelacni/weberfloor-4320.html Tato stěrka se po penetraci dá spolehlivě použít na OSB desky. Po vyrovnání na to dáte co nejsilnější vrstvu minerální kročejové izolace. Na ni dvojitou vrstvu OSB 2 x 15 mm slepit PD i celoplošně. Dilatace kolem stěn. Tím vznikne kompaktní roznášecí deska, na kterou můžete dát cokoliv - od koberce po dlažbu. Filip

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 05.01.2019 00:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, podle mne potřebujete vytvořit pevnou plovoucí roznášecí vrstvu na kročejovce s dilatací kolem stěn. Nepíšete přesně, co jste měl za kročejovku a zda ještě náhodou nebyl rošt přes kročejovku k podlaze připevněn, což by bylo špatně, ale i kdyby nebyl, tak plovoucí roznášecí vrstva tvořená roštem s palubkami není zrovna ideální. Chce to tedy celoplošně položenou kvalitní kročejovku a na to udělat plovoucí roznášecí vrstvu ze dvou vrstev slepených a sešroubovaných OSB desek, na to už může přijít libovolná krytina. V případě dřevěné podlahy z podlahových palubek by šlo asi vytvořit plovoucí roznášecá vrstvu z jedné vrstvy OSB společně slepením a sešroubováním s těmi palubkami, ale nemám s tím zkušenost. Samozřejmě by bylo nejdříve ze všeho potřeba mít pevný a rovný podklad, tedy v ideálním případě by měla být už vyrovnaná ta podkladní vrstva z OSB desek a síla OSB desek by měla být správně volena podle osové vzdálenosti trámů, kterou neuvádíte.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.