Zdroj tepla - vytápění

Reklama
MM Martin Mihalcsatin @martin.mihalcsatin před 5 roky15.01.2019 21:24:00
Zdroj tepla - vytápění

Dobrý večer všem,
vím, že podobné dotazy tu jsou, ale každý je svým způsobem originál, takže ještě jednou:
rekonstrukce chalupy rok 1840, 70cm kamenné zdi, nová střecha zateplená 200mm, podkroví konvektory + nějaké radiátory, spodek odvětrávaná izolovaná podlaha + podlahové vytápění. Tepelné ztráty cca 12kW. Mám nějaké nabídky - například TČ vzduch voda = 260 000,-, zplynovací kotel Atmos VN 25 = 240 000,- (mimochodem cena se mi zdá opravdu vysoká...) Rád bych byl alespoň trochu nezávislý na dodavatelích energií (oběhové čerpadlo si odnapájím dočasně záložním zdrojem). Pelety nepřicházejí do úvahy - drahé a nemám prostor v kotelně na zásobník. A co nejvíc řeším...objekt bude zatím jen jako rekreační, a musím zajistit, aby mi v zimě přes týden nepromrznul . tedy TČ je vhodné, ale... Ještě jedna důležitá info - mám pozemek 5000m2, kde je tolik dřeva, že bych musel žít dalších 1000 let, abych stopil.
Plyn nemám. Jak to vidíte? Já bych asi nejraději zplynovací kotel, ale ta cena za instalaci se mi zdá fakt obrovská...
Děkui

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.