Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

vynětí se ZPF

Autor: Lukas Wiltsch
Datum: 16.01.2019 18:52
uživatel: 124327


Dobrý den,

potřebovali bychom prosím radu ohledně vyjmutí se ZPF, letos budeme stavět pasivní dřevostavbu nad zemí na vrutech a nevíme přesně jak spočítat vynětí, podle zák. 334 § 9 se vynětí týče plochy potřebné pro stavbu, v tomto případě to tedy bude 50ks vrutů o průměru 80mm + šachtice pro rozvody cca 500mm. Odvody tedy spočítáme součtem těchto obsahů + zpevněné plochy? Připadá mi nelogické průmětovat půdorys stavby, který se vlastně ani zeminy nedotkne.

Děkuji všem, nejlépe těm, kdo již toto musel řešit.


zák. 334 § 9 (4) Předmětem odnětí zemědělské půdy ze zemědělského půdního fondu u stavby rodinného domu a stavby pro rodinnou rekreaci, kde pozemek přilehlý ke stavbě má napříště sloužit jako zahrada18), je plocha potřebná pro stavbu a související zpevněné plochy, přičemž podmínky nezbytné k zajištění ochrany zemědělského půdního fondu se stanovují na veškerou plochu zemědělské půdy dotčené výstavbou.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Filip Filip
Datum: 16.01.2019 19:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Vyňat se musí kolmý průmět stavby na pozemek ( pokud bude přesah střechy, tak to bude o něco vyšší, jak zastavěná plocha. Filip
PS Proč to nenecháte levitovat ?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama