podlahové přímotopné nebo radiátorové teplovodní elektrické vytápění

Rubriky:

PB Petr Burda @petr.burda430

před 3 roky

podlahové přímotopné nebo radiátorové teplovodní elektrické vytápění

Zdravím, mám malý dotaz, týkající se nákladů jak pořizovacích tak provozních u elektrického vytápění a to jednak podlahového přímotopného a teplovodního, napojeného na elektrokotel.

Přítelkyně v současné době kompletně rekonstruuje starší byt (bývalá cihlová družstevní bytovka, tedy ne panelák, síla zdí cca 40 - 45 cm, dům je nezateplený). Plyn v místě zaveden není a většína okolních majitelů topí kotly na tuhá paliva. Toto ale přítelkyně nechce. Byt samotný byl vytápěn elektrokotlem, který nahříval teplovodní okruh. O jiném než elektrickém vytápění reálně neuvažuje. Nicméně....veškerý teplovodní rozvod (trubky, radiátory) se budou měnit a navíc v koupelně a kuchyni by chtěla mít podlahové elektrické topení. Krom koupelny a WC (kde bude dlažba) bude všude korková podlaha, která ale je, dle výrobce, vhodná i pro podlahové topení.

Nyní tak řeší otázku, zda by nebylo lepší položit po celém bytě elektrickou přímotopmou folii přímo pod krytinu, nebo zda má nechat udělat kompletně nový teplovodní rozvod.

Dotaz tedy zní (cenové nabídky jak na jeden, tak ani na druhý systém si zatím dělat nenechala), jaké by byly cca pořizovací náklady na jednotlivé druhy vytápění a zj. jaké by byly následně provozní náklady. Dle mého laického názoru by podlahové vytápění mělo na provoz a možná i pořízení vyjít levněji, než teplovodní, ale třeba se mýlím.

Proto uvítám nějaké konstruktivní návrhy či postřehy.

Podlahová plocha bytu je cca 85 m2. Dům se v nejbližší době (možná vůbec), zateplovat nebude, nicméně okna jsou nová, plastová.

Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.