Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podhledy ze sadrokartonu

Autor: Josef Minařík
Datum: 27.01.2019 15:21
uživatel: 129570


Zdravim, chtel bych se zeptat nejakeho zkuseneho sadrokartonare.
Mensi firma nam delala podhledy ze sadrokartonu(zvedli jsme dum na patro), ale tam kde ma byt koupelna zapomeli dat podle domluvy zeleny sadrokarton. Kdyz jsem na to upozornil, rekli mi, ze az tam budu mit pricky, tak mi na ten bilej sadrokarton nasroubuji jeste dalsi zelene desky, ze pry to bude jeste lepsi. Mam ale pochybnosti, jestli to neni horsi, kdyz se zbytecne zatizi vic konstrukce-strop a jestli to proti vlhkosti v koupelne bude dobre fungovat. Diky za odpovedi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Filip Filip
Datum: 27.01.2019 17:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. V tomto případě zatížení je zanedbatelný problém. Podstatná podmínka u koupelny, WC a ostatních vlhkých provozů, které budou obkládány nějakými kachličkami je tuhost konstrukce. Ta se dá dosáhnout dvěma způsoby. Jeden je, že se sníží osová vzdálenost CW profilů na 40 cm a pak se to opláští jednou vrstvou, nebo se ponechá osová vzdálenost 62,5 cm a pak je nutné opláštění dvojitou vrstvou sádrokartonových desek. Z toho ta vnější musí být zelená, čili impregnovaná proti vlhkosti. Já jsem si pro sebe realizoval rozteč 40 cm a dvojité opláštění. Tuhost je perfektní a můžete bouchat dveřmi jak chcete a nic se neděje. Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama