Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jaký plot v CHKO

Autor: Dan Dan
Datum: 29.01.2019 11:52
uživatel: 129587

Dobrý den, mám dotaz jestli někdo neřešil stejný problém jako já, jaký plot mohu postavit v CHKO ? . Ptal jsem se na stavebním úřadě jak je to s nahlašováním plotu, paní mi řekla že od roku 2018 plot se už nahlašovat u nich nemusí, jen když plot sousedí s obecním pozemkem, např. Silnice. Jediné kam to musím nahlásit je CHKO a popřípadě jim zadat projekt na nový plot. Než se jich budu vyptávat a upozorňovat na sebe, tak bych rád zjistil, jestli nekdo už řešil nový plot s CHKO a jaký plot dovolují. Co jsem se tak rozhlížel po vesnici i okolních vesnicích co patří do CHKO, tak plno lidí tento problém neřeší a postaví si co chtějí. Taky bych to tak udělal ale v mém případě když mám sousedy co se nebojí někoho udat, i když oni samy nemají vše v pořádku, tak mám z toho strach. Děkuji za odpověďi, za každou radu budu rád.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Dan Dan30.01.2019 23:05
Filip Filip29.01.2019 23:20

Datum: 29.01.2019 23:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Statisticky je každý druhý soused práskač. Novelizace stavebního zákona nepožaduje u plotů do výšky 2 m vůbec nic, ani ten sousedův práskač si ani neprdne. Nicméně, jak to je v CHKO nevím. Ale co vím, tak tam jsou z poloviny absolutní ekoteroristi a bývalá prodavačka Vám bude nařizovat, co smíte a nesmíte. A asi ani ona nebude mít oporu v zákonu. Nicméně zde je jakýsi manuál : http://jizerskehory.ochranaprirody.cz/res/archive/207/026392.pdf?seek=1416821224 Zcela jistě bude existovat více variant řešení. Předpokládám, že betonové varianty neprojdou, protože to neprojde ani u domů. Já bych se asi zašel informovat. Ani nemusíte uvádět svou adresu. Stačí pozdravit a zeptat se.... Fiip

Autor: Dan Dan
Datum: 30.01.2019 23:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129587
reakce na ...
Tak jsem se byl dnes zeptat na CHKO, nejdříve chtěli vědět v jaké části vesnice bydlím ( mají to rozdělené na zóny), pak mi paní řekla že trochu taky záleží jáké ploty jsou v okolí aby ten můj mezi ně zapadl :-) , plot by prý měl vypadat tradičně, betonové a železné plotové dílce nepřipadají v úvahu, řekl jsem jí že plot budu mít hlavně kvůli zabezpečení domu a také chci mít psa, neměl by prý být problém ze zadní části pletivo a z přední části k cestě dřevěný plaňkový plot bez betonových sloupců, vše do max. výšky 150cm. První co bych měl udělat je že bych si vytvořil jednoduchý návrh jaký plot bych chtěl a kde bude stát a oni by mi to pak mohli schválit, pokud by s tím souhlasili, nejspíše by možná i přijeli zkontrolovat jestli jsem opravdu udělal plot přesně podle návrhu. Tak to vypadá že to udělám jako většina lidí a postavím to bez nahlášení, plot bych chtěl do výšky alespoň 170 - 180 cm, nevím co by řekli třeba na elektrickou bránu nebo podezdívky atd. nebudu riskovat :-)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.