Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

UV lampa do studny

Autor: Petr Peter
Datum: 05.02.2019 09:57
uživatel: 110791


Kdo by poradil s UV lampou. Mam studnu malou ale vydatny pramen pouze 2metry pod podlahou ve sklepe ktery je zapusten ve svahu asi 2metry. Pres vsechny sucha voda stale priteka sice k vyuziti jen 600litru ale doteka do 4-6hodin. Rozbor vody byl delany je pitna. Chtel bych pouzit na desinfekci vody UVlampu ale ne na potrubi ktere se bezne prodavaji ale UV lampu umistnit primo do studny kde je necely kubik vody a stale se vymenuje, protoze musim mit pro snizeni hladiny prepad do kanalu jinak spodni voda zaleje zaklad domu. Je mozne pouzit UVlampu kterou dam primo do vody ve studni abych nemel zadne bakterie a rasi ani v cerpadle a potrubi ktere privadi vodu? Poradi nekdo?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Standa Kolář
Datum: 07.03.2019 20:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129946
reakce na ...
Dobrý den, také by mně to zajímalo, snažil jsem se najít i UVčko do vrtu co by se dalo zapojit alespoň hned mezi čerpadlo ve vrtu a potrubí a aby zapínalo pospolu, ale nepovedlo se mi nic najít. Víte někdo o něčem ?
Díky Standa

Ps: napadá mi třeba UV trubice pověšená půl metru pod čerpadlem v borokřemičité trubici

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.