Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Stavebni pozemek

Autor: Jana Novotná
Datum: 14.02.2019 20:12
uživatel: 129781


Dobry den, chlapy mam prosbu . Neukamenujte me jsem zena a nejsem moc sbehla. Muj bratr by rad stavel na jednom urcitem pozemku na kterem driv staval statek. Bylo nam od starsich obcanu sdeleno , ze tam byli jimky a zumpy. Udajne je meli jen zahrnou a rozbite betony nahazet dovnitr. Chtela jsem se tedy zeptat zda se dela nejaka statika pozemku a jak na to ? Mohl by chtit i po obci ,abyu dokazala zda je pozemek v poradku ? Nebude se pak postupem casu stavba hybat (sedat) ? A urcite budou i problemy s pripojenim inzenyrskych siti . Dekuji za odpoved . ( pozemek jsme puvodne chteli kupovat jako trvale travnaty porost, dokud ho nezanesli do UP , jako stavebni parcelu. Proto chce stavet. O ten pozemek mame zajem i z jineho duvodu.)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Filip15.02.2019 17:21
Dětřich Danek15.02.2019 14:19

Příspěvky
Autor: Filip Filip
Datum: 15.02.2019 17:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Já tam nevidím ani jeden problém. Zkuste si na katastrálním úřadě sehnat staré katastrální mapy. Z nich zjistíte, kde co stalo ( tedy pouze to, co bylo zaměřeno ). Nicméně z nějakých podzemních jímek bych se nebál. Prostě můžete udělat průzkum pomocí bagru. Nebo osadíte dům na pozemek a při bagrování uvidíte. Proč by se musel dům zakládat na dně jímek netuším. Prostě když na nějakou dutinu narazíte, tak se to musí po vrstvách zhutnit a můžete tam postavit mrakodrap. Nicméně, můžete terén srovnat. pořádně zhutnit a stavět na základové desce, což sice není nejrozšířenější metoda, ale je to naprosto klasické založení stavby. Co se týká napojení kanalizace, tak v tom také nemůže být žádný problém. Musíte to proměřit. Nejlepší je gravitační systém. Nicméně, když nebude dostatečný spád, tak se zabuduje sběrná jímka a čerpadlo s plovákem, které to do kanalizace lehce dostane.
Čili. Začal bych měřením výšek ( kanalizace ) a předpokládaná nula budoucího baráku. Z toho si uděláte představu. Okem nepoznáte vůbec nic.
Filip

Autor: Dětřich Danek
Datum: 15.02.2019 14:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
Dobrých pozemků za odpovídající cenu je málo.
Druhý důvod, proč bych po obci nic nechtěl, je skutečnost, že tam vše schvaluje moc lidí - a kde je moc lidí, je i závist. Třeba tam, kde budete stavět, žumpa nebude. Základy budete muset mít minimálně metr hluboké (pokud nebudete stavět na desce, ale to je méně obvyklé) a při hloubení základů už by mohl bagr poznat, zda tam žumpa byla. No a projekt by měl počítat s tím, co dělat, pokud by tam žumpa byla. O nějakou tu hodinu práce bagru se to prodraží, ale potom stavba ssedat nebude (pokud bude někde základ hlubší až na dno bývalé žumpy).
Proč by měl být problém s připojením inženýrských sítí? tuto věc je nutné s budoucím projektantem promyslet ještě před koupí!
Dětřich

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.