Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dilatace mezi domy v zástavbě

Autor: Premek Novak
Datum: 16.02.2019 07:39
uživatel: 126692

Fotogalerie:

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu, chystáme se stavět dům, stavební povolení bychom měli mít během měsíce. Bude to dům v zástavbě, zbourali jsme starý a na jeho místo chceme postavit nový.

Materiál Ytong 30 + 20cm EPS a moje otázka:

Jakým způsobem, nebo co dat mezi baráky. Přikládám obrázek.

Dům je částečně na patro, na pravé straně je garáž a TM a v patře jeden pokoj a koupelna. Tady bych to viděl jen na nějakou 2-5 EPS na vyrovnání. Přijde mi zbytečné dávat tam toho víc.

Problem je ovšem s druhou stranou. modra čára je venkovní prostor (sousedům dvur). Pokoj je pouze u zelené čáry, u modré už vychází schodiště a WC. Původně jsem uvažoval dát sem třeba 10 EPS na celou délku levé stěny. Otázka je jestli neni 10EPS málo, co jsem četl tak na ytong se doporučuje aspon 12-15.

Jde mi o vnitřní prostor a také samozřejmě spotřebu EPS, ale zase nechci ušetřit pár tisíc a za pár let s tím mít problemy.

Měli jste to někdo podobně? Jak jste to vyřešili?

Díky za radu

s pozdravem Novák

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Premek Novak19.02.2019 11:17
Filip Filip16.02.2019 11:27
Premek Novak16.02.2019 10:49
Filip Filip16.02.2019 08:12

Datum: 16.02.2019 08:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Na tloušťce izolace na levé straně neušetříte vůbec nic. Nicméně musíte řešit akustiku. Tu pomocí EPS nevyřešíte a budete se muset od souseda oddělit aspoň 5 cm kročejovou izolaci v kombinaci S EPS, nebo tam rovnou dát 10 cm minerálu. Co se týká doporučené tloušťky, tak zrovna k tomu sousedovi je to fuk, protože v těch místech nebude teplota jako teplota na ostatních stěnách a tak tam kondenzovat nebude nic. Leda, že by celou stěnu chladil, což je evidentně blbost.
Filip

Datum: 16.02.2019 10:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

díky za reakci. Tak akustika mě vubec nenapadla. Předpokládal jsem, že moje stěna 30cm + nějaká izolace, pak jeho stěna minimálně 30 cm bude dostatečná.

Otázka je jak se to provádí, postavím dva šáry a pak to tam vložím nasucho, nebo nějakým způsobem lepit?

Autor: Filip Filip
Datum: 16.02.2019 11:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Já jsem to sice nikdy nedělal, ale asi bych to lepil na svoji stěnu pomocí PU pěny, která ja na to určená. Stačí několik bodů, aby se to nehýbalo. Někdo by to nalepil přímo na sousedovu stěnu. Efekt bude stejný. Nicméně je potřeba zajistit, aby to nebylo pevně spojeno s oběma baráky, je potřeba počítat s dilatací.
Filip

Datum: 19.02.2019 11:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za radu, budu to muset ještě promyslet jak to udělat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.