Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Stavební úpravy

Autor: Pavel Smetka
Datum: 06.03.2019 18:47
uživatel: 129936

Dobrý den Požádal jsem Stavební úřad o povolení nadstavby (stavebních prací) a stavebních úprav. Z časových důvodů jsem byl nucen provést stavební úpravy (rekonstrukci interiéru rodinného domu) dříve než bylo vydáno stavební povolení. Stavební úřad nyní tvrdí že jsem provedl nepovolenou stavbu. Já tvrdím, že jsem provedl jen stavební úpravy, bez zásahu do nosných konstrukcí a ty nevyžadují stavební povolení ani ohlášení. Kdo má pravdu? děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 07.03.2019 15:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
1/ Co se týče nástavby tak ta především potřebuje územní rozhodnutí resp. územní souhlas, protože to je nová stavba v území, byť ne půdorysně, ale do výšky, a pak ohlášení stavby.
2/ Pokud jste požádal o stavební povolení úprav, které dle zákona povolení vyžadují (jedná se nejen o zásahy do nosných kcí, ale i o úpravy se změnou požárních vlastností stavby, vzhledu a způsobu užívání) a provedl je bez povolení, dopustil jste se přestupku. Pokud se jedná o úpravy, které neovlivní 4 uvedené vlastnosti stavby, měl vám SÚ sdělit, že dané úpravy nevyžadují povolení ani ohlášení.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.