Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Regulace topení

Autor: Karel Vencovský
Datum: 19.03.2019 21:36
uživatel: 129299

Zdravím, prosím o radu.
V domě mám elektro kotel thermona el9 a v přízemí vytápím podlahovku a v patrech radiátory. Problém mi nastává s tím, že mám obyčejný termostat PT22 v přízemí což mi samozřejmě snímá pouze teplotu v přízemí, ale ne v patř,e tedy když je v přízemí teplo tak termostat vypne kotel, ale i v patře kde je teplota nižší. Napadá Vás prosím jak bych toto mohl řešit?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 19.03.2019 22:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Když máte v patře nižší teplotu vzduchu, tak to znamená, že dodaný tepelný výkon do podlahy nestačí vykrýt TZ vrchního patra. Dalo by se řešit snížením výkonu do přízemí a to tak, že se sníží průtok. Asi bych to nejdříve vyzkoušel pomocí ventilů na radiátorech a když to bude OK, tak by se mohl nastavit menší základní průtok na radiátorech.
Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.