Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Překlad v nosné zdi - kolejnice

Autor: ondřej šmahel
Datum: 20.03.2019 20:02
uživatel: 130030

Fotogalerie:

Dobrý den,
chystám se pustit do překladů nosné cca 70cm široké kamenné zdi. Mám na výběr ze dvou typů kolejnicových profilů a rád bych se poradil o vhodnějším řešením.

1.) 4 ks kolejnic, výšky nějakých 7cm s dostatečným přesahem

2.) 2 ks cca 12,5cm vysokých a cca 14mm tlustých kolejnic (dole 10, nahoře 6cm) - mám ji v délce 4,2 metrů tzn. že v tonhle případě přesah bohatě stačí (použil bych 15-20cm na každou stranu). Kde bych ho ale řešil je případ rozřezání na 4 kusy....

3.) 4 ks výše zmíněných kolejnic s tím že pro otvor o šířce 80cm by přesah dělal hraničních 12,5cm

Nad otvorem zůstane cca 70cm zdi. V horní místnosti je klenba ve směru svislém, ve spodní ve směru vodorovném. Na půdě nejsou nad překladem plánované žádné přístavby. V nosné zdi (z vrchní strany) je provedeno sepnutí zdi. Totéž plánuji provést na spodní straně inkriminované zdi. Dům je starý - nemá věnec, nahoře pouze pozednice a krov.

Statik na místě zhodnotil že provedení je možné. Konkrétní typy překladů jsem s ním však neřešil.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 22.03.2019 13:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
Obecně je samozřejmě lepší použít vyšší překladový materiál než nižší.
Nejsem statik, proto nebudu psát jestli ten který popisovaný materiál vyhoví.
Jen to, že nerozumím proč když u Vás statik byl neposoudil uvažované překlady nebo je sám nenavrhnul. Šetří se?
Že by jste na to měl mít stavební povolení s posouzením je zřejmé.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.