Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

poptávám kamery-zkušenost,značka

Autor: Leoš Wagner
Datum: 12.04.2019 13:16
uživatel: 112571

dobrý den,
poptávám kamery okolo rd.Chtěl bych kamery s pojené s video vrátníkem wifi.Koukal jsem na Stasanet a nabízí Hikvision.Máte někdo namontovaný tento systém.Volba kamer IP nebo analog v HD?Děkuji za odpovědi

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 29.04.2019 10:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129707
reakce na ...
Dobrý den,

Kdysi jsem řešil úplně stejný problém, respektive požadavek.
Začal jsem videovrátníkem, kterých jsem vyzkoušel několik levnějších typů (analogových), kde byl probém s kvalitou obrazu i zviku, nehledě na potřebu různých propojovacích kablíků a stejně to nebylo kompatibilní s dalšími zařízeními.
Nakonec jsem v celém domě rozvedl kabelizaci Ethernet (máme děti, takže propojení počítačů byl jasný požadavek).
Infrastruktura Ethernetu pak jasně rozhodla o použití dalších prvků. Kamery používám IP (já konkrétně Sicurit, ale je to úplně jedno, protože na Ethernet kabeláži funguje libovolná IP kamera).
Vrátníka používám od 2N také IP, jako protějšek k tomuto vrátníku pak buď zobrazovací jednotky od 2N nebo IP telefony Yeastar, které jsou s tímto vrátníkem kompatibilní.
Na nahrávání kamer požívám síťové úložiště NAS od Synology, které zároveň slouží jako úložiště filmů, které mohu nezávisle přehrávat přímo na televizorech.
Vše běhá po Ethernet kabelech, WIFI sice máme taky, ale kabel je kabel, nehledě na to, že připojení více WIFI kamer klade daleko větší nároky na WIFI síť, o spolehlivosti ani nemluvě.
Díky Ethernet kabeláži tak používám jednotnou infrastrukturu v domě, po které běží kamery, počítače, úložiště, telefony, videovrátník, samozřejmě připojení k internetu, prostě vše a je pokoj.
Pokud byste měl zájem o nějaké podrobnosti, jsem k dispozici.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama