Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Kamínkový koberec s pryskyřicí

Autor: Vit Sejstal
Datum: 23.04.2019 22:46
uživatel: 100525

Zdravím, mám koberec kolem bazénu, v květnu tomu budou dva roky a nyní na jaře jsem zjistil, že kamínky se hromadně odlupují. Prý se musí každé dva roky zalévat novou dávkou pryskyřice. Máte stejný problém na plochách vystavených slunečnímu svitu? Jak to řešíte? Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Marek Novotný27.04.2019 20:05
Vit Sejstal25.04.2019 20:15
Petr Kuaze25.04.2019 18:41

Datum: 27.04.2019 20:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130218
reakce na ...
Provádím kamenný koberec už nějaký rok a nestalo se mi,že by se mi odlupoval.
Podle mě byl porušen technologický postup pokládky. (neprovedená penetrace,nebo zvolena špatná penetrace,špatně namixované složky pryskyřice a tvrdidla.
Také se mohlo stát,že koberec nebyl dostatečně utažený.

Není pravda,že se musí každé dva roky zalévat.
Pokud máte koberec v exteriéru, volí se spíše varianta,kde voda podtéká pod kobercem.
V interiéru se póry zalévají dodatečnou pryskyřicí,aby voda pod koberec nešla-zejména koupelny,chodby apod..

Jinak koberec se provádí okolo bazénu úplně běžně.

Autor: Vit Sejstal
Datum: 25.04.2019 20:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100525
reakce na ...
nemyslím, že na vině je chlor. Bazén mám zastřešený a kamínky se odlupují hlavně mimo zastřešení tzn v ploše která je vystavena slunci po celý rok. Kdyby to byl chlor tak by se kamínky odlepovali hlavně pod zastřešením, protože jak tam kondenzuje voda tak chloru je tam habaděj.

Autor: Petr Kuaze
Datum: 25.04.2019 18:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115202
reakce na ...
Bazen = chlor kamenej koberec tam nemel co delat.....

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama