Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Klimatizace podkrovního bytu s umístěním na půdě.

Autor: Josef Belak
Datum: 30.06.2019 12:28
uživatel: 130132

Z důvodů veder jsem tlačen drahou polovičkou na zakoupení klimatizace. Vysvětlím co bych si představoval protože je to jediné možné řešení. Berte mě za amatéra prosím. Kdybych chtěl doma klimatizovat 3 místnosti u kterých vím, že by byl hodně velký problém s odvodem kondenzátu (muselo by se hodně sekat přes několik zdí, v lištách trpí estetika) a další technické problémy jako je rozvod elektřiny atd. Napadlo mě, zda by to šlo vyřešit tak, že venku by byla umístěna velká kisňa a na půdě jedna jednotka ze které by šli 3 zateplené husí krky tažené po půdě a přes strup do místností. Prostě jedno ovládání pro všechny pokoje stejné. Bylo by to technicky jednodušší a možná i levnější, ale to přenechám odborníkům. Tak co pánové jde to nebo ne?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Belak30.06.2019 16:46
bob svaton30.06.2019 16:03
Josef Belak30.06.2019 13:59
bob svaton30.06.2019 13:17

Datum: 30.06.2019 13:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
tak kdyz mate moznost tahnout po pude sonoflex tak tam bez problemu udelate rozvod k vnitrnim jednotkam vcetne odvodu kondenzatu. cili jeden multisplit a tri vnitrni jednotky bud stenove nebo stropni

Datum: 30.06.2019 13:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A co odvod kondenzátu, voda do kopce neteče

Autor: bob svaton
Datum: 30.06.2019 16:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
voda samozrejme do kopce tece a proto ji maji i lide nad urovni rek. rika se tomu cerpadlo a v tomto pripade je to cerpadlo pro odvod kondenzatu. vybavi se jim vnitrni jednotka a dale se to odvadi hadickou o prumeru 6mm.

Datum: 30.06.2019 16:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
tak tohle jsem vůbec netušil, to je skvělá zpráva, problém vyřešen. Děkuji

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama