Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stropní panel - dunění (možný pohyb?)

Autor: Pavel Votruba
Datum: 12.07.2019 10:32
uživatel: 130528


Fotogalerie:

Dobrý den,
měl bych jeden dotaz. Mám byt v cihlové bytovce z 50. let (soustava T12 nebo T13). Jedná se o podélný nosný systém, byt asi jako na obrázku. Stropní dílce by měly být betonové, s dutinami. V bytě proběhla v minulosti rekonstrukce (položená dlažba).

Jedná se mi o to, že kdykoli se projdu v kuchyni (tj. místnost na obrázku vpravo nahoře) a částečně i v obývacím pokoji (vpravo dole), podlaha/strop "duní" více než jinde. Není to nic hrozného, nevím ale, čím je to způsobeno.

Nejvíce jde o místo na obrázku vyznačené červeně, v podstatě asi +- kopíruje rozložení stropních panelů. Jedná se o běžný jev? Napadá mě totiž, jestli není způsoben tím, že v těchto místech shodou okolností nestojí nejen žádný nábytek (jinde jsou naopak těžší knihovny, linka), ale panely nejsou ani zatíženy např. zdí (v místě prostřední zdi jsou mezi kuchyní a obývákem dveře dveře).
Bývají tyto panely ještě nějak zvlášť upevněny proti pohybu nebo byly jen položeny a vyplněny mezery mezi nimi. Nebo uvedené vyloženě značí nějaký statický problém a je potřeba jej řešit?

Předem děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Votruba12.07.2019 11:15
Jozef Homola12.07.2019 11:03

Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 12.07.2019 11:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Co je mezi dlažbou a panelem jako vložka podložka nebo izolace?

Autor: Pavel Votruba
Datum: 12.07.2019 11:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130528
reakce na ...
To bohužel nevím, byt byl rekonstruován předchozím majitelem. Každopádně jinde v bytě, např. kousek vedle na chodbě (stejná dlažba), se toto neděje. Víceméně bych to charakterizoval opravdu v pásu jako na obrázku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama