Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Bourani pricky

Autor: Martin Vacik
Datum: 27.07.2019 19:26
uživatel: 130597


Fotogalerie:

Dobry den,
predem se omlouva za svoji totalni neznalost v oboru.
Obracim se na Vas s dotazem ohledne bourani pricky v rodinnem dome. Pri rekonstrukci kuchnye jsme ji chteli trochu rozsirit a zbourat pricku do obyvaciho pokoje. Dle projektu, ktery jsme pri koupi RD dostali je zde zakreslen preklad (u nej poznamka 2x Ič 18) ovsem pri odloupnuti omitky viz. foto je tam nejspise pouze venec?
Dotaz zni co dal? Tlaci nas cas a potrebujeme vedet jestli se pricka da bourat ci ne? Pripadne jestli je mozne a komplikovane sem preklaed dodelat.

Velice dekuji za kazdou radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda30.07.2019 16:58
Frantisek Dobrota30.07.2019 15:37

Příspěvky
Autor: Frantisek Dobrota
Datum: 30.07.2019 15:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116745
reakce na ...
Dobry den, mel jsem neco obdobneho, nakonec to bylo vyreseno tak, ze z jedne strany cca do pulky zdiva vybourali kapsu (udelal bych hned pod vencem), dali tam icko (+ podlozili aby se nehlo), z druhe strany to stejne a zdivo pod nove vzniklym prekladem bylo vybourano - zabralo to asi pul dne, myslim, ze to az tak komplikovane neni

Dle meho asi nejlepsi reseni, protoze nevite proc tam ten venec je, co vsechno nese atd - takto zustane vse jako doted a venec zustane podlozeny...

Autor: Mirek Svejda
Datum: 30.07.2019 16:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Základní otázkou je, co je nad tou příčkou. Je tam věnec, takže se asi jedná o nosnou příčku. Bylo by vhodné pozvat statika.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama