Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Usazení průvlaku pod strop

Autor: Karel Sebesta
Datum: 30.07.2019 19:32
uživatel: 130618

Dobrý den,

bydlím v koupeném RD který jsme v rámci možností rekonstruovali.
V rámci rekonstrukce jsme se rozhodli zbourat příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem, příčka byla z 8cm dutých cihel. Nicméně mi to nedalo oslovil jsem statika a ten spočítal že strop nad vybouranou příčkou je ze slabých I profilů.
Doporučil proto podepření stropu průvlakem napříč pod íčka. Jako nejmenší zlo se zdá podepření trámem jelikož železo koukající ze stropu se bude blbě maskovat :)

Ted jde o to strop je z icek a mezi nimi jsou hurdisky, když do nosné zdi vysekám skrz díru abych jí mohl zasunout trám dovnitř, nespadnou mi hurdisky nad tou dírou? Přeci jen z jedný strany jsou položené na íčku a na druhé straně na zdi, a když do ní vysekám otvor na čem pak budou držet než zasunu trámek? Jinak trámek je 16x16.

Děkuji za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Karel Sebesta30.07.2019 20:24
Jozef Homola30.07.2019 20:17

Datum: 30.07.2019 20:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Pokud budete dělat kapsu do šíře cca 30 cm, tak nic nespadne. Hurdisky se maltou lepí jedna na druhou a to po celé délce. Takže zatížení se "vynáší" na ostatní.
Jaká bude volná délka trámu?

Autor: Karel Sebesta
Datum: 30.07.2019 20:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130618
reakce na ...
Trám bude pouze 3 metry dlouhý, jelikož uprostřed místnosti je druhý nikdy nepoužívaný komín bude trám vynesen do něj.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama