Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Protherm Rys - nelze dotlakovat vodu

Autor: Roman Hocke
Datum: 01.09.2019 19:44
uživatel: 130764

Dobrý den,

v kotli bylo čas od času (párkrát do roka) potřeba doplnit tlak vody (modrý kohoutek zespoda kotle). To přestalo zničehonic fungovat - kohoutek lehce povolím a normálně by bylo slyšet proudění vody a tlak na displeji by vzrostl. Místo toho ale nic slyšet není a tlak na displeji se nemění.

Napadlo mě, že by byl moc nízký tlak ve vodovodu, ale voda z kohoutků v bytě normálně teče plným proudem jako jindy.

Setkal se s tím někdo? Může být rozbitý ventil, případně zpětná záklopka nebo něco dalšího?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej jjj03.09.2019 22:00
Roman Hocke03.09.2019 17:03
Ondřej jjj01.09.2019 21:13

Datum: 01.09.2019 21:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Jasne proste ten ventilek je uz ucpanej bordelem. Byla delana nahrada aby se to nedelo. Tedy jsou rekneme 3 moznosti

Bud ho vycistite coz nedoporucuju
Nebo koupíte novej
Nebo napustite vodu do topeni prez hadici napojednou na vypustak topeni

Pak by slo pokud nedelate servis provizorne kouknout na tlak v expanzni nadobe.. pokud je tlak nula na ventilku tak dofouknout na 1bar a treba to bude stacit

Autor: Roman Hocke
Datum: 03.09.2019 17:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130764
reakce na ...
Díky za tipy! Nakonec jsem zavolal servisáka (nechtěl jsem se v tom hrabat sám a něco poškodit ještě víc) a ten zjistil, že ve skutečnosti je vadný senzor tlaku. Takže topení bylo celou dobu natlakované na max (proto jsem neslyšel protékat vodu dopouštěcím ventilem), ale řídící jednotka dostávala signál, že tlak je nízký. Vyměnil senzor a vše ok.

Autor: Ondřej jjj
Datum: 03.09.2019 22:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Oki parada.. az budete konecne uvazovat o vymene kotle myslete ze si poridite i poradny magneticky filtr na chytani necistot z topeni a i na inhibitor co vodu trosku zlepsi.. popripade uz ted.. zanaseni kotle se muze opakovat

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama