Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Skladba podlahy

Autor: Ondrej Sulak
Datum: 09.09.2019 07:34
uživatel: 124953


Zdravím,
Potřeboval bych poradit ohledně skladby podlahy v 1. NP.
Jedna se drevostavbu, strop je z QLH hranolů(plně dřevěný).
Na něj je počítáno s výškou podlahy max 11 Cm. Moje navrhovaná skladba je hobra 10mm, styrodur 30mm, trubky podlahoveho vytápění, beton, finální podlaha. Vím, ze je nutné polystyren překládat, ale jak to udělat v tomhle případě, kdy je podlaha tak nízká.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 09.09.2019 09:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, vy nutně nemusíte dávat dvě vrstvy polystyrenu, u vás polystyren slouží hlavně k navýšení podlahy a aby šly dobře připevnit trubky podlahového topení, jen si nejsem úplně jist, jestli vám k tomu budou stačit 3 cm, možná by pro vás byla lepší nějaká systémová deska, na zbytek síly podlahy už byste pak dal pod to tu hobru nebo nějakou minerální kročejovku pro těžkou plovoucí podlahu. Ono by to stejně chtělo silnější kročejovku, než jen 1 cm, taky by ta silnější kročejovka vylepšila i vzduchovou neprůzvučnost. Nějaký prostor pro kročejovku nebo polystyren by se dal ještě získat, kdybyste místo betonu jako roznášecí vrstvy použil anhydrit nebo cementový potěr.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama