Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Průzkum šetření vodou ve Velké Británii

Autor článku: Waterwise, překlad Martin Svoboda, Oxijet
Plné znění článku: Průzkum šetření vodou ve Velké Británii
Anotace článku: Celkem 2000 respondentům byly položeny otázky týkající se spotřeby vody při osobní hygieně a dalších běžných činnostech, znalostí o způsobech úspory vody i jejich vlastní realizaci a také důvodech, proč vlastně vodou šetřit či nikoliv.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Šetření vodouLukáš Čeřovský16.08.2016 08:40
Nepřítel č.1, průtokový ohřev vodyJozef Homola15.08.2016 07:37

Příspěvky
Předmět: Šetření vodou
Autor: Lukáš Čeřovský
Datum: 16.08.2016 08:40 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 119363
reakce na ...
Nejlépe se vodou šetří tam, kde se musí odněkud přinést nebo aspoň ručně napumpovat a aby byla teplá, ohřát na kamnech. Pak si člověk dobře rozmyslí, jestli takto získanou a ohřátou vodu rovnou vylije do odpadu :-)

Ne že bych se chtěl vracet na stromy, ale je užitečné si to někdy vyzkoušet, pak člověk teprve docení ten luxus, když otevře baterii a voda teče...

Předmět: Nepřítel č.1, průtokový ohřev vody
Autor: Jozef Homola
Datum: 15.08.2016 07:37 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
S rostoucím počtem kondenzačních kotlů vyvstal nový problém a to zvýšená spotřeba studené vody. V GB je velice oblíben tzv. KOMBI bojler, který průtokem ohřívá vodu tedy bez zásobníku. Jakékoliv malé množství TUV znamená start kotle s jeho "profukováním", které trvá až 30 sekund. Během této doby než kotel zapálí a dorazí teplá, tak to představuje ztrátu na surové vodě až 18 m3 na domácnost a rok. Ve Velké Británii je v provozu přes 22,5 mil. plynových kotlů a z toho asi 15 mil (odhad) kondenzačních a tento počet se zvyšuje.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama