Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

relé Z7-SWR/9 náhrada

Autor: Rostislav Vávra
Datum: 27.11.2019 22:12
uživatel: 129766


Dobrý den,

Odešlo mi v rozvaděči relé Z7-SWR/9, které sloužilo jako "omezovač odběru proudu". Konkrétně bylo napojeno na jednu ze tří fází přivedených k průtokovému ohřívači 18kW a řídilo stykače, které ovládají elektrické přímotopy.

V případě detekce zvýšeného odběru na fázi průtokového ohřívače odpojilo přímotopy rozepnutím stykačů a zpět (není třeba na patě domu tak výkonný jistič).

Jelikož v dnešní době je toto relé již (asi) neprodejné, dokáže mi někdo poradit náhradní produkt?

Foto relé: http://imgWorld.cz/s3/sQ5t9Pu5B3.png

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Michal Dobrý
Datum: 10.12.2019 19:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131188
reakce na ...
Dobrý den, Vámi popsaný omezovač proudu je běžné tzv. přednostní relé.... Typ Z7 se vyráběl pod značkou F-G a dnes lze tyto výrobky nahradit přístroji zn . Eaton které jsou k dostání v každém seriózním obchodě elektro. Z Vašeho dotazu, respektive formulace usuzuji že jste stran elektrotechniky asi laik, čili bych výměnu raději svěřil kvalifikované osobě. Hezký den, Michal S. Dobrý elektrotechnik.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama