Uvolněná dlažba

Reklama
PK Pepíno Konrád @pepino.konrad před 4 roky02.12.2019 21:19:00
Uvolněná dlažba

Prosím o radu, jak postupovat při mém problému.
Po nalepení dlažby (10x30cm) se některé dlaždice začaly asi po půl roce uvolňovat.
Z určitých důvodů (prostě nebyl čas) jsem jednu místnost vyspároval a druhou ne.
Nyní už od doby pokládky uběhly dva roky a chtěl bych to teď dát nějak do pořádku.
Na poklep je znát uvolnění tak u poloviny dlaždic v obou místnostech, a je jedno, jestli je to v té vyspárovené nebo nevyspárované.
Chci se zeptat, jak to nejjednodušeji opravit?
Ještě jsem nezkusil urvat dlaždici, která drží, ale ty, na poklep uvolněné, jdou špachtlí poměrně dobře uloupnout.
Dejme tomu, že se mi povede celá místnost takhle odloupat, ale co pak dál?
Nyní bych potřeboval poradit s mými otázkami:
1. budu muset odsekávat lepidlo až na beton a dát novou vrstvu lepidla, nebo to můžu lepit na zbylé "hřebeny" lepidla?
Jasně, trochu to zvedne výšku podlahy, ale to nevadí, dveře tam nejsou a jsou to technické místnosti.
2. nebo když to loupat nepůjde, mám odloupat jen ty vyloženě odfouklé dlaždice, odsekat pod nimi lepidlo a nalepit je tam zpátky?
Nebylo by lepší, vzít to z jedné vody na čisto a udělat to podle bodu 1?
Čím a jak vlastně ty dlažky, které drží, odloupávat, abych je nerozbil?
Nebude to práce pro vraha?
Máte s tímhle někdo nějakou zkušenost, jak to vlastně jde?
Chtěl bych to teď přes zimu dát do pořádku, díky Josef.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.