Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelné čerpadlo

Autor: Kristýna Klimešová
Datum: 08.12.2019 19:26
uživatel: 131418


Dobry den.
Asi před rokem a půl jem si pořídil tepelné čerpadlo voda - vzduch .využil jsem kotlikových dotací .Při vyřizování mi bylo řečeno že na něj nepotřebuju žádné stavební povolení nebo ohlášení. Nyní po roce a pul soused podal stížnost na hluk. A poté me přišlo ze stavebního úřadu rozhodnutie o odstranění že se jedná o černou stavbu. Že rozhodují na základě nějaké stavební příručky z 7/2019 .Potrebuju se odvolat. Myslim ze na to nemají pravo pokud vyšel nějaký nový zákon až po té co ja uz jsem měl čerpadlo rokv provozu .Potřeboval bych se dozvědět na co se mám odvolat a jaké jsou a byly podmínky na montáž TČ. Zda jsem musel mít stavebni povolení i pred tím nebo ne .Případně jestli by mi někdo doporučil někoho kdo se v téhle věci vyzná. Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Vladimír Buk
Datum: 09.12.2019 17:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Pani Klimešová, Váš případ se stavebním úřadem není ojedinělý. Je to dáno ve většíně případů značnou neznalostí úředníků staveb. úřadů v oblasti stavebního zákona. Vyhledejte proto nějakého soudního znalce z oboru stavebnictví ve vaší lokalitě /lze hledat přes internet/ a dohodněte s ním další postup.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama