Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelné čerpadlo

Autor: Kristýna Klimešová
Datum: 08.12.2019 19:26
uživatel: 131418


Dobry den.
Asi před rokem a půl jem si pořídil tepelné čerpadlo voda - vzduch .využil jsem kotlikových dotací .Při vyřizování mi bylo řečeno že na něj nepotřebuju žádné stavební povolení nebo ohlášení. Nyní po roce a pul soused podal stížnost na hluk. A poté me přišlo ze stavebního úřadu rozhodnutie o odstranění že se jedná o černou stavbu. Že rozhodují na základě nějaké stavební příručky z 7/2019 .Potrebuju se odvolat. Myslim ze na to nemají pravo pokud vyšel nějaký nový zákon až po té co ja uz jsem měl čerpadlo rokv provozu .Potřeboval bych se dozvědět na co se mám odvolat a jaké jsou a byly podmínky na montáž TČ. Zda jsem musel mít stavebni povolení i pred tím nebo ne .Případně jestli by mi někdo doporučil někoho kdo se v téhle věci vyzná. Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Ondřej Jonáš
Datum: 08.12.2019 21:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114314
reakce na ...
Dobrý den,
předpokládám, že venkovní jednotku tepelného čerpadla máte umístěnou někde na fasádě nebo u fasády domu a navíc tedy ještě směrem k sousedovi. Z mého pohledu se jedná minimálně o změnu vzhledu stavby, kvůli které je nutné zažádat o stavební povolení, viz par. 103 stavebního zákona. Toto ustanovení je ve stavebním zákoně minimálně od roku 2006, nejedná se o nic nového. Při vyřizování "kotlíkové dotace" vám tak zřejmě dali nesprávné informace. Pro umístění TČ se dnes běžně dělá hluková studie, kterou zpracovává výrobce nebo projektant. Kdybyste podal žádost o stavební povolení, stavební úřad by Vás měl správně vyzvat o doplnění této studie, pokud byste ji sám automaticky nedodal. Pokud Vás teď vyzývá k odstranění stavby, máte ještě možnost zažádat o dodatečné povolení stavby (TČ) dle paragrafu 129 SZ.
O. Jonáš

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama