Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Velikost trámů na střechu garáže - propočet?

Autor: Lukáš Hora
Datum: 11.12.2019 10:01
uživatel: 131445


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den,

uvítal bych jakokoliv cennou radu ohledně propoštu velikosti hranolů / trámů a roztečí mezi jednotlivými trámy na střechu garáže. Rozpětí nosných obvodových zdí je 8,1m.

Zamýšlel jsem tuto strukturu zastřešení: Pultová střecha, následný sklon 2° pomocí polystyrenu. Skladba: Vodorovné trámy cca 9,5 metrů s tím, že vlevo by byl přesah cca 0,2m (na okap a vpravo přesah 1,2m (zde bych na trám dal nějaké latě a vytvořil tak zastínění.). Jde mi o propočet velikosti trámu, tak aby to i v té části na obrázku nahoře drželo na rozponu cca 8m. Zatížení dle mého úsudku minimální, tedy na trámy by přišly následně OSB desky 18 jako záklop a na ně polystyrenové spádové klíny, aby se vytvořil sklon a na to PVC stření folie jako izolant proti dešti. Nebude to nijak pochozí.

Sněhová oblast I.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama