Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Železobetonový skelet

Autor: Ondřej Nosek
Datum: 20.01.2020 19:12
uživatel: 131727


Ahoj stavebníci.
Tak nějak pomalu se blížíme k projekci domu-Konkrétně dvojdomu(což asi nehraje roli). Jako každému mi nedá spát materiál skeletu! Ach ta nabídka. Brouzdáním po internetu jsem samozřejmě narazil i na montované prefabrikované ŽB skelety. Jsou cool, to rozhodně, ale cena hraje proti.Pořád s touto myšlenkou laškuji ze dvou důvodů. V naší horské lokalitě jsou výkopové práce peklo. Každé hrábnutí lžící bagru = kráter. Onehdá jsem vypomáhal otci s výstavbou a při budování základů to málem vzdal. Zakládání domu na patkách by ale tahle měsíční krajina mohla vyhovovat více. No a za druhé, fasádu chceme dřevěnou, holt na hory patří stodola a tak by se osazení skeletu odvětrávanou fasádou dalo nějak šikovně spojit s vnitřní konstrukcí obvodových stěn při jedné práci, popřípadě jako výplň použít co trh dá. Je tu někdo, kdo by byl schopný tuto vizi objektivně zkritizovat, hlavně co se svépomocné stavby týče ? Děkuji, O.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama